Netflix z norweskim thrillerem akcji, Złe dni - mord sposobem na zakończenie małżeństwa?

Data: 2021-10-15 11:01:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Złe dni, dramat zrealizowany w konwencji thrillera, ze sporą dawką akcji, produkcji norweskiej, o małżeństwie, które zamierza raz na zawsze zakończyć swoje nieudane małżeństwo. W sposób dosłownie.... ostateczny. 

Obrazek w treści

Film Złe dni fabularnie intryguje, bo skupia się na związku dwojga zdesperowanych i przekonanych o sensowności ich ostatecznego rozwiązania, czyli mordu. Co wiemy o tej nietypowej produkcji? Kiedy pojawi się na Netfliksie? Czy warto poświęcić na nią czas? 

Złe dni – opis filmu 

Film Złe dni to historia małżeństwa, Larsa i Lisy, którzy już dawno przestali się kochać. Więź, miłość i wzajemne pożądanie już dawno w nich wygasło. Nie pociągają siebie nazwajem, nie mają nawet wspólnych tematów. Na dodatek nie tylko w małżeństwie źle się im układa. Lars nie kręci już filmów, jego kariera zatrzymała się i nie wiadomo kiedy ponownie ruszy, zaś Lisa nie bierze udziału jako aktorka już w żadnym filmie. Lars myśli, że Lisa go zdradza, zaś ona uważa męża za egoistycznego, zepustego tchórza. 

Czytaj również: Hiacynt - polska kryminalna opowieść w klimacie thrillera już na Netflix

Postanawiają zatem raz na zawsze zakończyć ich małżeństwo. Jednak ma być dość drastyczne zakończenie, bowiem podczas weekendowego wypadu poza miasto, w małej chatce,mają zamiar dokonać na siebie mordu. Jak się okazuje, nawet to nie idzie zgodnie z planem. Wkrótce stają przez wyborami, a nawet przez walką, jakiej nie mogli się spodziewać. 

Złe dni – obsada filmu

Film Złe dni to jak już wspominaliśmy produkcja norweska. Dlatego też w głównych rolach aktorzy właśnie z tego kraju. W obsadzie w roli Larsa - Aksel Hennie (Pod dnem, Łowcy głów), zaś w roli Lisy - Noomi Rapace, znana z filmów: Sherlock Holmes : Gra cieni, Babycall

Czytaj również: Złe dni, informacje o filmie - opis

Reżyserem filmu jest Tommy Wirkola, mający na swoim koncie takie produkcje jak: Hansel i Gretel: Łowcy czarownic, Siedem sióstr, Zombie SS

Złe dni – gdzie obejrzeć film

Film Złe dni miał swoja premierę w lipcu tego roku. Dziś, 15 października 2021 roku, debiutuje już, jako oryginalna produkcja Netflix, właśnie na tej platformie. Został udostępniony, tradycyjnie w godzinach porannych. 

Złe dni – opinie o filmie

Opisywana produkcja to trzymający w napięciu, niecodzienny fabularnie dramat o wypaleniu i braku miłości. Więc milośnicy takiego gatunku filmowego, znajdą tu coś dla siebie. 

Przeczytaj również: Co nowego na Netfliksie? Najważniejsze premiery od 10 do 17 października 2021 roku

To także nieco zaskakujący thriller, ze sporą ilością akcji, więc jeśli lubicie takie klimaty, to warto się mu bliżej przyjrzeć. 

Złe dni – książki

Film powstał na bazie własnego scenariusza. Oznacza to, iż nie ma swego książkowego odpowiednika. W zamian polecamy zatem inną książkę, o tytule Złe, ktorej autorem jest Michał J. Chmielewski. 

Książkę "Złe" można kupić taniej poniżej: 

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.