reklama

"Siedem sióstr". Ukryte przed światem 

Data: 2020-11-21 11:15:31 Autor: Piotr Piekarski

Siedem sióstr to thriller science-fiction, który opowiada o losach ukrywanych przez rządem siostry. W rolach głównych w filmie wystąpią Noomi Rapace oraz Willemem Dafoe. 

Obrazek w treści 

Już niebawem w telewizji zobaczyć będzie można pochodzącą z 2017 roku produkcję Siedem sióstr. Co warto wiedzieć na temat tej niepokojącej wizji przyszłości? 

Siedem sióstr – opis

O czym będzie film Siedem sióstr? Produkcja przedstawi losy świata pod koniec XXI. Wówczas planeta jest już skrajnie przeludniona, a rząd USA wprowadza drastyczne przepisy – każda rodzina może mieć jedynie jedno dziecko. W przypadku przekroczenia limitu, specjalne służby bezpieczeństwa mają „neutralizować” dodatkowe noworodki. 

Czytaj także: Pozbyć się synowej. Film "Sposób na teściową"

Tymczasem w rodzinie Settmanów młoda kobieta, Karen, rodzi siedem dziewczynek. Samotna matka wykończona jest porodem, w czasie którego nastąpiły komplikacje. Tuż po porodzie Karen umiera, a opieka nad dziećmi przypada ich dziadkowi. Mężczyzna postanawia zataić fakt istnienia siódemki dzieci, rejestrując tylko jedną dziewczynkę.

Wkrótce jedna z dziewczynek nie wraca do domu… 

Siedem sióstr – obsada

Kto wystąpił w filmie Siedem sióstr? W rolach głównych pojawili się Noomi Rapace (wcielająca się w siedem dziewczynek), Glenn Close (w roli bezwzględnej przywódczyni kraju) oraz Willem Dafoe (dziadek dziewczynek). 

Czytaj także: "Wielki mur". W wojnie o cały świat

Oprócz nich w produkcji wystąpili także Marwan Kenzari, Christian Rubeck, Pal Sverre Hagen oraz Cassie Clare. 

Siedem sióstr – gdzie obejrzeć? 

Gdzie można zobaczyć film Siedem sióstr? Produkcja wyemitowana zostanie w sobotę,21 listopada o godz. 21:35 na antenie stacji TVP 1. 

Czytaj także: "Król": Warszawa wrze, a Kaplica zostaje aresztowany! Co wydarzy się w 3 i 4 odc Król?

Powtórkę produkcji zobaczyć będzie można na antenie telewizyjnej Jedynki w poniedziałek, 23.11, o godz. 00:25. 

Film zobaczyć można również w Internecie – za pośrednictwem platformy Netflix. 

Siedem sióstr – opinie

Siedem sióstr to zrealizowany z wielkim rozmachem film, który spodoba się wszystkim widzom lubiącym thrillery oraz science-fiction. Niebanalna fabuła oraz dobrze dobrana obsada to największe zalety tego filmu. 

Siedem sióstr – książka 

Film Siedem sióstr stworzony został na podstawie oryginalnego scenariusza napisanego przez Maxa Botkina oraz Kerry Williamson. Niestety, nie istnieje książka, która bezpośrednio odnosiłaby się do fabuły tej produkcji. 

Zamiast tego możemy polecić inną dystopię – książkę Igrzyska Śmierci. Znana powieść opowiada o losach młodej Katniss, dziewczyny wychowywanej w kraju Panem, który powstał na gruzach dawnej Ameryki. Kiedy siostra Katniss, Pam, zostaje wylosowana w udziale w Głodowych Igrzyskach, nastolatka postanawia zgłosić się za najbliższą sobie osobę. Udział Katniss w Igrzyskach stanie się symbolem rebelii i zmian w kraju. 

Książkę kupić można poniżej: 

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.