Znamy książki nominowane w plebiscycie „Historia zebrana"!

Data: 2019-06-26 11:53:01 Autor: Sławomir Krempa
News - Znamy książki nominowane w plebiscycie „Historia zebrana

Znamy książki nominowane do tytułu najlepszej książki historycznej I półrocza 2019 roku!

Oto pełna lista publikacji nominowanych w naszym plebiscycie - ich opisy znajdą Państwo na stronie plebiscytu: http://historiazebrana.pl.

W rolach głównych

Publikacje, których głównym bohaterem jest konkretny człowiek lub niewielka grupa niezwykłych ludzi, postaci historycznych, tworzących historię lub doświadczonych nią. Biografie i wspomnienia.

Okiem badacza

Książki historyczne, wyposażone w aparat naukowy, przeznaczone przede wszystkim dla historyków - zawodowców lub pasjonatów danego tematu.

Historia niebanalna

Książki ujmujące tematy historyczne w sposób nietuzinkowy, szczególnie interesujący, pozostające na styku literatury, publikacji naukowej czy wspomnień, publikacje popularyzujące wiedzę historyczną, książki, które nie mieszczą się w powyższych kategoriach.

Wszelkie informacje o plebiscycie można znaleźć na jego stronie internetowej: http://historiazebrana.pl – tam też głosujemy na książki, które w pierwszym etapie plebiscytu nominowali internauci. Z grona osób głosujących na najlepsze pozycje, wysyłających nam uzasadnienie oddanych głosów oraz polecających głosowanie znajomym, rozdzielimy aż kilkadziesiąt egz. książek historycznych, spośród pozycji biorących udział w głosowaniu.

II etap głosowania potrwa do 8 lipca. Wyniki ogłosimy dzień później. Wtedy też ogłosimy również rezultaty głosowania jurorów.

Druga edycja plebiscytu wystartuje w grudniu. Spośród najlepszych książek I i II półrocza wyłonimy następnie publikacje, które otrzymają tytuł najlepszej książki historycznej roku!

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Orangeboy. Masz u nas dług
Patrice Lawrence
Orangeboy. Masz u nas dług
Manhattan Babilon
Lech Majewski
Manhattan Babilon
Nigdy nie będziesz mną
Anna M. Brengos;
Nigdy nie będziesz mną
Mały manipulator
Bartosz Sztybor;
Mały manipulator
Westerplatte
Jacek Komuda
Westerplatte
Zabójstwo na cztery ręce
Karolina Morawiecka;
Zabójstwo na cztery ręce
Harem
Alex Vastatrix, Waldemar Bednaruk
Harem
Noc, kiedy umarła
Jenny Blackhurst
Noc, kiedy umarła
Pokaż wszystkie recenzje