Ballada o dwóch miastach

Dziś mam opowieść dla tych wszystkich, którzy pragną żyć w zgodzie ze sobą, z ukrytym przekazem, a z jakim? Przekonacie się sami czytając książkę. Przedstawiam Wam książkę pt. "Ballada o dwóch miastach" autorstwa @kolakowska.agata.

Za egzemplarz dziękuję autorce @kolakowska.agata oraz Wydawnictwu Oblicza

Miasto i City są miejscem, gdzie możemy odnaleźć swoje miejsce do życia.

23- letnia Petronela mieszkała w miejscowości, która leżała w dolinie otoczonej lasem. Nigdy nie widywano w niej słońca, tylko gęste chmury. Mieszkańcy byli przygnębieni, smutni, ślepo wypełniali codzienne obowiązki. Nie mają szans na lepszą przyszłość, nie oczekują zbyt wiele od życia. Jedynie Petronela nie czuła się w Mieście szczęśliwa. W dniu urodzin ojciec przekazuje jej piekarnię "Spalony Precel", którą założył jej pradziadek. Petronela ma inne marzenia, nie chce kontynuować rodzinnej tradycji.

Pewnego dnia za oknem dostrzega gołębia pocztowego, który wkrótce zaczyna dostarczać wiadomości od nieznajomego Franza. Czy gołąb okaże się dobrym doręczycielem i swatem?

Młody Franz Sielanka to 34- letni utalentowany rysownik, mieszkał kiedyś na wsi, zostawił to co kochał - gołębie. Obecnie mieszkanie Franza mieści się w centrum modnej dzielnicy w City. Jej mieszkańcy są przeciwieństwem Miasta. Ludzie są radośni, dobrostan jest priorytetem, panuje kult zdrowego życia, dbają o samorozwój. Franz jest w związku z Amandą ponad 2 lata, to typowa mieszkanka City. Czy ich związek przetrwa? Sielanka nie potrafi sprzedać talentu, nie ma z kim porozmawiać o trapiących go wątpliwościach. Relaksuje się wyłącznie przy gołębiach, czasem w pracowni, która jest jego oazą i kawiarni "Szczęśliwe Ziarno". W tym wielkim mieście City stał się melancholijny, odległy. Coraz częściej odwiedzał swoje gołębie, miejsce to przypominało mu dawne życie.

Jak potoczą się losy Petroneli i Franza? Czy połączy ich miłość?

Przy Amandzie Franz dostałby się na sam szczyt kariery, Petronela jest jego szansą na szczęście i spełnione marzenia, co wybierze?

W Mieście jest plaga morderstw, ciał ofiar nigdy nie odnaleziono, tylko plamę krwi. Czy można pozorować śmierć, żeby stamtąd się wyrwać? Czy rozchwytywany kreator mody Maximus może pochodzić z Miasta? Jakie są historie osób, które uciekły z Miasta do City?

Myślę, że "Ballada o dwóch miastach" to wyjątkowa opowieść dla tych, którzy chcą odnaleźć siebie i swoje pragnienia, miejsce do życia, bo często zdarza się nam w nim zgubić. Historia Petroneli z Miasta i Franza z City jest tego przykładem, trzeba realizować swoje marzenia, podążać swoją ścieżką, a nie podcinać sobie skrzydła. Dążyć do celu wytrwale i podejmować ryzyko, stawić czoło współczesnemu światu. Fabuła lektury jest lekka i przyjemna w odbiorze. Bohaterowie są nieszablonowi. Autorka @kolakowska.agata doskonale ukazała czytelnikom pewnego rodzaju dysproporcje pomiędzy nowoczesnością a zacofaniem. Sami zdecydujecie czy jesteście z City czy też z Miasta 😉. Polecam 🔥 książkę.

Informacje dodatkowe o Ballada o dwóch miastach :

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-02-02
Dodał/a opinię: Czytajka93

Zobacz opinie o książce Ballada o dwóch miastach

Kup książkę Ballada o dwóch miastach

Pięć minut Raisy
Agata Kołakowska0
Okładka ksiązki - Pięć minut Raisy

Raisa Hedwig korzysta z wczesnej pory, aby podlać ukochane róże w przydomowym ogrodzie. Zastanawia się, jak spędzi dzisiejszy dzień. Nie wie jeszcze...

Ślepa miłość
Agata Kołakowska0
Okładka ksiązki - Ślepa miłość

Ida przyjeżdża do rodzinnego domu, aby w spokoju popracować nad scenariuszem nowego serialu. Pomaga jej Jakub, psychoterapeuta, który zajmuje się metodami...