Biała Jaskółka

Jacek Taran "Biała jaskółka"

Czternastolenia Julia Marzec wychowuje się w sierocińcu, w którym nie czuje się szczęśliwa. Pewnego pechowego dnia w szkole, Julka staje się kozłem ofiarnym i traci kontrolę nad swoim zachowaniem. Czeka ją surowa kara. Dyrektor domu dziecka znęca się nad wychowanką i ląduje ona w izolatce. Niespodziewanie przenosi się do magicznego świata Arkaland. Dziewczyna jest ostatnią deską ratunku na przywrócenie harmonii i wiecznego dobra. Czy podoła wyzwaniu?

"Czuję od ciebie dziwne ciepło, dziecko... Żyję już tyle lat, a nigdy nie doświadczyłam czegoś takiego - powiedziała w końcu szeptem. - Myślę, że nosisz w sobie jakąś tajemnicę, która jest większa, niż którakolwiek z nas jest w stanie sobie wyobrazić..."

To świetna baśniowa powieść opisująca współczesne problemy. Książka opowiada o wierze w samego siebie, możliwościach i pokonywaniu słabości, a także o najcenniejszych wartościach - przyjaźni, miłości i wybaczaniu.
Autor, by ożywić historię przygód nastolatki dodał elementy z mitów i legend słowiańskich.
Każdy rozdział poprzedzany jest ilustracją, dzięki czemu łatwiej nam jest wizualnie wyobrazić sobie drogę, jaką podąża Julia.

"Zło, gdy raz zakiełkuje w sercu, będzie się plenić po wsze czasy i nie będzie łatwo go wyrwać."

Informacje dodatkowe o Biała Jaskółka:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Nad Fosą
Data wydania: 2020-09-22
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 13-15 lat
Dodał/a opinię: Karolina Wawrowska

Tagi: dla dzieci dla młodzieży

Zobacz opinie o książce Biała Jaskółka

Kup książkę Biała Jaskółka