Ból za ból

Tom 1 cyklu Ból za ból
Wyspa Jar to idealne miejsce na spędzenie wakacji oraz oderwanie się od codziennych trosk. To właśnie tutaj przyjeżdża wielu turystów, którzy pragną zaznać choć odrobiny spokoju. Mary mieszkała kiedyś na tej wyspie, ale pewne traumatyczne wydarzenie sprawiło, że musiała opuścić rodzinne strony. Po kilku latach dziewczyna wraca i pragnie zmierzyć się z demonami przeszłości oraz udowodnić sobie oraz innym, że uporała się z dawnymi problemami. Jednak czy Mary jest rzeczywiście gotowa na to, co ją czeka? Czy dziewczyna znajdzie w sobie odwagę żeby spojrzeć w oczy osobie, która przyczyniła się do jej upadku? Oraz czy Mary wyjawi komuś prawdę o tym, co ją spotkało? ,,Mówi Karma. Jestem suką. Jest w twoim życiu ktoś, komu należy się nauczka?" Lillia ma wszystko, czego można tylko zapragnąć. Jej rodzina jest niezwykle bogata i dziewczyna może dostać wszystko, czego tylko zapragnie. Dużą rolę w jej życiu odgrywa jej młodsza siostra, która jest jej oczkiem w głownie. Lillia zawsze stara się o nią troszczyć oraz chronić przed wszelkim złem. Jednak pewnego dnia dziewczyna dowiaduje się, że jeden z jej przyjaciół sypia z jej siostrą oraz potajemnie się z nią spotyka. Lillia za wszelką cenę zamierza położyć temu kres oraz zakończyć ich nocne schadzki. Jednak do czego dziewczyna będzie w stanie się posunąć, żeby dopiąć celu? Oraz jaki los spotka jej przyjaciela, który tak bardzo ją zawiódł oraz zranił? ,,Ta chwila nadchodzi wielkimi krokami - to będzie jeden potężny cios, po którym nigdy się już nie pozbierasz." Kat ma już dość swojej byłej przyjaciółki, która nieustannie rzuca w jej stronę nieciekawe wyzwiska oraz rozpowiada niestworzone historie, żeby zniszczyć jej reputację. Dziewczyna jest gotowa zrobić wszystko, żeby się na niej odegrać oraz pokazać, że z nią lepiej nie zadzierać. Pewnego dnia drogi Mary, Lilli oraz Kat przecinają się w momencie, gdy każda z nich znalazła się w trudnej sytuacji. Dziewczyny zawierają pewną umowę i postanawiają zemścić się na osobach, które tak bardzo je skrzywdziły oraz które zawiodły ich zaufanie. Już wkrótce wdrażają w życie starannie zaplanowany plan, dzięki któremu będą mogły dać niektórym porządną nauczkę. Jednak czy uda im się to zrobić bez ściągania na siebie żadnych podejrzeń? Oraz czy po tym wszystkim poczują jakąkolwiek ulgę? ,,Przypominało to przeznaczenie albo magię - te dziewczyny zjawiły się w moim życiu dokładnie wtedy, gdy najbardziej ich potrzebowałam." Fabuła tej książka zapowiadała się naprawdę ciekawie i z ogromnym zainteresowaniem śledziłam rozwój wydarzeń. Na początku akcja raczej powoli się rozkręca, jednak bardzo szybko wszystko nabiera tempa. Główne bohaterki są niezwykle dobrze oraz ciekawie nakreślone i naprawdę bardzo je polubiłam. Najbardziej zabawna oraz oryginalna była Kat, która zdobyła moją ogromną sympatię już od pierwszych stron. To właśnie ona dostarczała mi największej dawki rozrywki oraz zaskakiwała zwariowanymi pomysłami. Autorki mają całkiem dobry warsztat pisarski i ,,Ból za ból" czyta się niezwykle szybko oraz przyjemnie. To idealna pozycja na spędzenie leniwego popołudnia na świeżym powietrzu. Ciekawą postacią okazała się także Mary, którą nie jest w stanie zapomnieć o bolesnej przeszłości. Dziewczyna zaimponowała mi swoją siłą oraz odwagą, by zmierzyć się z własnymi demonami. Książka zmusza czytelnika do refleksji oraz zastanowienia się nad swoim życiem. Czy zemsta na osobie, która nas zraniła, rzeczywiście przynosi ulgę? A może jeszcze bardziej wszystko komplikuje? Jestem ogromnie ciekawa, jak wszystko potoczy się w dalszych tomach i z całą pewnością będę wyczekiwać kontynuacji tej pozycji. ,,Ból za ból" to niezwykle lekka oraz bardzo dobrze napisana książka, która z całą pewnością potrafi umilić czas oraz rozbawić czytelnika. Jesteście ciekawi jaką zemstę Mary, Lillia oraz Kat wymyśliły dla osób, które zawiodły ich zaufanie? Jeśli tak, to koniecznie sięgnijcie po tę książkę! :))

Informacje dodatkowe o Ból za ból :

ISBN: 978-83-7229-581-1
Tytuł oryginału: Burn for Burn
Tłumaczenie: Andrzej Goździkowski
Dodał/a opinię: addictedtobooks

Zobacz opinie o książce Ból za ból

Kup książkę Ból za ból