Carolina

Tom 3 cyklu Królowie kartelu

To już trzecią część serii 'Królowie Kartelu'' , czyli kontynuacja losów mafijnego rodzeństwa Cortes. Tym razem poznajemy historię najmłodszej siostry Juana i Manuela - Caroliny. Po śmierci rodziców, to bracia przejęli wychowanie i opiekę nad nią. Bezkompromisowo stała się ich oczkiem w głowie. Na pozór spokojna, troskliwa kobieta ale w obliczu prawdziwego zagrożenia potrafi być pewna siebie, waleczna i odważna. Jest świadoma roli kobiety w Kartelu kolumbijskim, jednak pomimo wszystkiego wierzy, że ma szansę na prawdziwą miłość.

Na jej drodze staje Diego Torres. Płatny zabójca, bezwzględny, pewny siebie a do tego skrywa wiele tajemnic. Mężczyzna sprawia, że powoli otwiera się serce Caroliny. Jednak w życiu zazwyczaj nic nie idzie zgodnie z planem. Na drodze do szczęścia budzącego się uczucia staje jeszcze ktoś. Ten ktoś sprawi, że Carolina będzie zmuszona podjąć najtrudniejszą decyzję: rodzina czy miłość?

W tej części dzieje się jeszcze więcej akcji niż poprzednio. Trzeba dobrze uważać, aby czegoś nie pominąć. Fabuła bardzo dobrze poprowadzona. Poziom nie uległ zmianie w żadną stronę. Ciekawa i różnorodna kreacja bohaterów.

Na przestrzeni wielu wydarzeń mogłam dostrzec zmianę w zachowaniu i postrzeganiu Caroliny. Potrafiła stanąć murem i walczyć o to, co było dla niej najważniejsze. Nie bała przeciwstawić się rodzeństwu aby iść za głosem serca.

Jednak tak jak w poprzednich częściach, a może i bardziej (...?...) drażniła mnie aż nazbyt przyspieszona i mało realna kwestia zachowania bohaterów, a konkretniej Caroliny. Rozumiem, że można się szybko zakochać, ale tu już było przesadą... poza tym jestem pod wrażeniem, jak autorka skonstruowała całą intrygę. Zakończenie jest bardzo emocjonujące. Nawet nie potrafię sobie wyobrazić tego wszystkiego w realnym świecie.

Szkoda, że to już koniec historii Cortes. Bardzo się z nimi zżyłam i polubiłam.

Zlosnica_czyta

Kup książkę Carolina

Manuel. Królowie kartelu
K.M. KaroBella0
Okładka ksiązki - Manuel. Królowie kartelu

Manuel Cortes, młodszy brat, a zarazem prawa ręka Juana Luisa. Zawsze wychodził z założenia, że z życia trzeba czerpać garściami i nie przejmować się konsekwencjami...

Until Death
K.M. KaroBella0
Okładka ksiązki - Until Death

Życie dwudziestojednoletniej Ellie Thomas z pozoru przypominało słodką i romantyczną historię wyrwaną prosto z amerykańskiego snu. Dziewczyna, bez pamięci...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska