Córki tęczy

Mam coś dla fanów obyczajówek!
"Córki tęczy" to historia o dwóch zupełnie różnych kobietach, które dzieli wiek, kolor skóry, kontynent, status społeczny,  religia,  ale to nie jest ważne, bo okazuje się, że mimo tych różnic kobiety potrafią  wspierać się,  pomagać sobie i stworzyć piękną przyjaźń.
Joy i Zuzannę dzieli wszystko,  ale niespodziewanie ich drogi krzyżują się w pewnych nieszczęśliwych okolicznościach.
Joy Makeba to młoda i uboga mieszkanka Pretorii w Republice Południowej Afryki, która po śmierci matki  opiekuje się dwiema siostrami. Każdego dnia walczy o przetrwanie. Mieszka w kraju, gdzie na każdym kroku czyha na nią niebezpieczeństwo. Grupy przestępcze działają tam na szeroką skalę.
Natomiast druga z bohaterek to Zuzanna Fleming, kobieta dojrzała i doświadczona życiowo, prowadząca własną działalność w Gdańsku.  Zuzanna ma wszystko oprócz miłości.  Kiedy poznany przez internet przystojny mężczyzna proponuje jej egzotyczne wakacje w Afryce kobieta pod wpływem impulsu zgadza się na wyjazd. Niestety Zuzanna nie wie, że wymarzony urlop szybko zamieni się w prawdziwy koszmar.
Co takiego stanie się w Afryce?
Co połączy ubogą Joy i bogatą Zuzannę?
Zaciekawieni?
Koniecznie przeczytajcie!
To moje pierwsze spotkanie z tą autorką,  ale bardzo udane. Autorka stworzyła historię,  która poruszyła mną i chwyciła mnie za serce. To świetna obyczajówka z intrygującym wątkiem kryminalnym.  Wciągnęła mnie ta historia już od samego początku i  trzymała w napięciu do samego końca.  Nie nudziłam się ani przez moment.  Dostałam mnóstwo emocji oraz wrażeń.
Autorka zabiera swoich czytelników w niesamowitą podróż do Afryki  i porusza trudne tematy,  które zmuszają do refleksji nad życiem.
To idealna książka dla kobiet.
Gwarantuję,  że ta historia oczaruje Was.  Jestem zachwycona piękną okładką tej książki.
Podoba mi się styl autorki i z wielką przyjemnością nadrobię zaległości sięgając po jej inne tytuły.
Rewelacja!
Polecam gorąco!

Informacje dodatkowe o Córki tęczy:

Wydawnictwo: Luna
Data wydania: 2022-09-28
Dodał/a opinię: brunetkabooksrec

Tagi: Współczesna proza literacka

Zobacz opinie o książce Córki tęczy

Kup książkę Córki tęczy

Dobre geny
Hanna Cygler0
Okładka ksiązki - Dobre geny

Rok 2006. Marta Wenta, mocno poraniona przez życie, staje wreszcie na nogi – wyjeżdża z Gdańska do Warszawy i obejmuje stanowisko wiceprezesa agencji...

Deklinacja męska/żeńska
Hanna Cygler0
Okładka ksiązki - Deklinacja męska/żeńska

Zosia Knyszewska wkracza w dorosłość, a w Polsce trwa prawdziwa rewolucja przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Trudno odnaleźć się w nowej...