Dla Lucy

🫧 „𝒟𝓁𝒶 𝐿𝓊𝒸𝓎” 𝒥𝑒𝓌𝑒𝓁 𝐸. 𝒜𝓃𝓃🫧

„Nie ma nic bardziej magicznego w życiu niż to, że samo twoje istnienie przynosi radość drugiemu człowiekowi. Nie ma nic straszniejszego niż to samo istnienie wywołujące niekończący się ból.” 💦

▪𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪

Zanim zaczęłam czytać „Dla Lucy” wiele osób zapewniło mnie, że historia stworzona przez Jewel E. Ann wyleje ze mnie morze łez. Dlatego bałam się tak dużej ilości uczuć, które może wywołać ta książka. W końcu nadszedł ten dzień, kiedy przysiadłam do czytania i już po kilku stronach, nie mogłam się oderwać i już na początku miałam przeczucie, że ta historia będzie nieziemsko bolesna, ale zarazem cudowna. Nie lubię takich połączeń, lecz nie mogłam przejść obojętnie obok tej historii. I dodam, że dla niej zarwałam nockę, a dawno mi się to nie zdarzyło.

Jewel E. Ann w swoich historiach uczepiła się motywu cierpienia i na swoich bohaterów zrzuca go bardzo dużo, ale wiem, że te poczynania zawsze do czegoś prowadzą i maja swój ukryty cel. Ja to w pełni kupuję, nie wiem dlaczego, ale ta autorka zawsze potrafi mnie do siebie przyciągnąć i zainteresować lekturą. Co ciekawe przez całą książkę prowadzi nas mężczyzna - czyli główny bohater książki. To właśnie on opowiada nam historie jego rodziny. I został tak wykreowany przez autorkę, że chyba każda kobieta pragnie mieć takiego faceta z swoim życiu. Pomimo tragedii jaka ich spotkała, pomimo rozpadu ich małżeństwa on nadal nazywał Tatum swoją żoną. Kierował się tylko i wyłącznie jej dobrem, szanował każdą decyzje i postępował tak jak ona chciała, mimo iż czasami raniło go to bardzo i sam cierpiał. Jego postawa była godna podziwu. W obliczu tej tragedii zachował twarz, nadal kochał żonę i przeżywał swój smutek głęboko w sobie.

Ta książka niesie ze sobą ogromny ładunek emocjonalny i sprawia, że nasze serce,  rozdział po rozdziale będzie rozpadało się na milion małych kawałeczków, a po skończeniu czytania ciężko będzie go pozbierać w całość. Książka wzrusza i to dość porządnie. Bałam się tego co się wydarzy, ale jednocześnie nie mogłam się tego doczekać. Bardzo dawno nie płakałam, aż tak przy żadnej lekturze, dawno też nie miałam styczności z historią, która złamie mi serce.

Każda strona do bólu przesycona jest emocjami. Autorka zabiera nas w niesamowitą podróż, gdzie możemy żyć razem z bohaterami, dobrze poznać ich historie, by potem na koniec pokochać za całokształt. Życie pisze różne scenariusze, a tą historią autorka uświadamia nas, jak takie zmiany kształtują naszą osobowość.

„Dla Lucy” to książka, którą się przeżywa. To historia, przy której się można uśmiechnąć, popłakać, a jednocześnie znienawidzić  autorkę za stworzenie tak bolesnej historii. Poruszyła mnie, sprawiła, że nie mogłam wyjść z podziwu, zawładnęła moim sercem. Czuję, że szybko o niej nie zapomnę.

A wam serdecznie ją polecam ❤❤

Informacje dodatkowe o Dla Lucy:

Kup książkę Dla Lucy

Miejsce bez ciebie
Jewel E. Ann0
Okładka ksiązki - Miejsce bez ciebie

Prawo Henny i Bodhi'ego: kiedy pojawia się miłość, zakochaj się, aż pęknie ci serce, a następnie pozwól, by czas posklejał jego okruchy. Wszystko...

When Life Happened
Jewel E. Ann0
Okładka ksiązki - When Life Happened

Życie dzieje się w okamgnieniu. W przestrzeni pomiędzy czasem. Między pierwszym i ostatnim oddechem. Parker Cruse nienawidzi oszustów. To może mieć coś...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;