Dom Tajemnic

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2013-11-07
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-240-1962-5
Liczba stron: 512
Dodał/a opinię: KuLtUrAlNiEbp

Ocena: 4.96 (25 głosów)

"Dom Tajemnic" to pierwszy tom cyklu pod tym samym tytułem. Część druga nosi tytuł "Starcie potworów", a trzecia - "Starcie światów". 
Jest to propozycja literacka dla młodzieży. Pełna niezwykłych przygód i niosąca moc wrażeń. Powieść składa się aż z 77 rozdziałów. Nie są one jednak długie, przez co bardziej zachęcające do czytania. Dodatkowym atutem dla odbiorcy jest dobrze wyeksponowany i przejrzysty druk. 
       W pierwszej części poznajemy bohaterów - rodzinę Walker. Dzieci: Kordelia 15 lat, Brendan lat 12 i Eleonor - 8. Są też ich rodzice. Wszyscy są na swój sposób podekscytowani, ponieważ właśnie jadą kupić dom. Jak się na miejscu okazuje, jest to ogromny, stary, ale bardzo dobrze utrzymany dom. Ma pełne wyposażenie, łącznie z wielką biblioteką - to raj dla Kordelii, która uwielbia książki. Dziwne wydaje się to, iż tak duża i z pełnym ekwipunkiem willa - można powiedzieć - jest jednocześnie tak tania. Decyzja zapada i Walker'owie postanawiają skorzystać z oferty kupna nieruchomości o tajemniczej nazwie: Dom Kristoffa.  Pewnego dnia nowo wprowadzonych odwiedza pewna staruszka. Jak się potem okazuje - jest to córka właściciela owej nieruchomości. Zaczyta się niezłe zamieszanie. Ba, mało powiedziane:) Bardziej przypomina to zjazd z pionowego urwiska bez trzymanki. Z taką "jazdą" mają teraz zmierzyć się bohaterowie, uwięzieni w jednej z tajemniczych ksiąg - i to nie w bajeczce dla małych dzieci, ale w powieści, gdzie z chwili na chwilę spotyka się piratów, potwory, ogromne mięsożerne ważki itp.  Czoła tej niebezpiecznej przygodzie mają stawić dzieci, ponieważ rodzice nagle dziwnie znikają i śladu po nich nie ma. 
        Książka z pewnością nie pozwoli czytelnikowi na nudę. Od początku trzyma w napięciu, ale jest ono budowane stopniowo. Powiedziałabym, że jest to taki fantastyczny kryminał młodzieżowy.  Jednakże czytelnik starszy też jest w stanie zainteresować się przygodami Walker'ów. To takie trochę poszukiwanie własnej tożsamości przez bohaterów. Każdy z nich bowiem, chcąc rozwiązać dany problem, zmaga się ze swoimi słabościami.

Kup książkę Dom Tajemnic

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Dom Tajemnic
Inne książki autora
Dom Tajemnic. Starcie światów
Chris Columbus, Ned Vizzini0
Okładka ksiązki - Dom Tajemnic. Starcie światów

Choć Cordelia, Brendan i Nell uratowali świat, to nie udało im się uratować własnego domu i muszą opuścić dom Kristoffa. Chyba nie może być już gorzej...

Recenzje miesiąca
Hotel ostatniej szansy
Nicki Thornton
Hotel ostatniej szansy
Pluszowy Zajączek
Iwonna Buczkowska
Pluszowy Zajączek
Pod tym samym niebem
Katarzyna Kielecka;
Pod tym samym niebem
Spowiedź Śmigłego
Sławomir Koper;
Spowiedź Śmigłego
Nobliści skandaliści
Sławomir Koper
Nobliści skandaliści
Walczyły w cieniu mężczyzn
Greg Levis, Gordon Thomas
Walczyły w cieniu mężczyzn
365 stron życia 2020
oprac. Justyna Wrona, Hubert Wołącewicz
365 stron życia 2020
Pokaż wszystkie recenzje