Drudzy

Nocne trójmiejskie życie. Opustoszałe ulice stają się sceną nielegalnych wyścigów organizowanych przez amatorów mocnych wrażeń, szybkich aut i rywalizacji za duże pieniądze. Na jednym z takich wyścigów dochodzi do ataku na młodą dziewczynę, siostrę wyścigowej legendy. Zamaskowany motocyklista oblewa ją łatwopalną substancją i podpala. Dziewczyna płonie razem z wypuszczonymi przez zamachowca ćmami.

Sprawą ciężko rannej dziewczyny zajmuje się duet policjantów: doświadczony podkomisarz Paweł Szumski, twardy i opanowany gliniarz z krwi i kości oraz aspirant Monika Lewicka, stawiająca pierwsze kroki w wydziale policjantka, która jest bardzo impulsywna, kąpana w gorącej wodzie, ale mająca niesamowitego nosa do pracy śledczej. Para wydawałoby się zupełnie inna łączy siły i próbuje rozwiązać zagadkę ataku na młodą dziewczynę.

Kroczą o dowodu do dowodu, a mimo to cały czas mają poczucie, że coś tu nie gra. Czy zamach na dziewczynę był przypadkowy? Czy grzechy jej brata, dawno zapomniane, dadzą znać o sobie ponownie? Te i inne zagadki spróbuje rozwiązać para trójmiejskich policjantów.

Pierwszy co mi przychodzi na myśl po przeczytaniu „Drugich” to autentyczność. Jako wieloletni funkcjonariusz „drogówki”, mający jako partnera policjantkę, która pierwsze kroki stawiała właśnie w Gdańsku wiem jedno – autor wykonał świetny research. Sposób w jaki opisał zjawisko nielegalnych wyścigów, szczegóły dotyczące organizacji i jednocześnie zwalczania tego nielegalnego procederu robi wrażenie. Całości dopełnia świetnie skonstruowana historia kryminalna i bardzo dobrze zarysowane sylwetki głównych bohaterów. Bardzo ciekawym wątkiem jest opisanie roli mediów, pomocowej, czasami zupełnie przeciwnej.

Bawiłem się przy tej książce bardzo dobrze. Pozycja idealna dla fanów dobrych kryminałów z zaskakującym zakończeniem. Polecam

Informacje dodatkowe o Drudzy:

Kup książkę Drudzy

Czterdzieści dusz
Piotr Borlik0
Okładka ksiązki - Czterdzieści dusz

Czy działanie w imię wyższego dobra może gwarantować bezkarność? Czy wszyscy zasługują na drugą szansę? W klasztorze na odludziu, będącym schronieniem...

Białe kłamstwa
Piotr Borlik0
Okładka ksiązki - Białe kłamstwa

Trzeci i ostatni tom serii o Agacie Stec, kontrowersyjnej policjantce z gdańskiego wydziału śledczego. Po zabójstwie ważnego świadka w śledztwie po...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska