Białe kłamstwa

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2019-09-03

Trzeci i ostatni tom serii o Agacie Stec, kontrowersyjnej policjantce z gdańskiego wydziału śledczego.

Po zabójstwie ważnego świadka w śledztwie po serii makabrycznych morderstw w Gdańsku, gdyńskiego biznesmena Jacka Biernata, mężczyzny wyjątkowo bliskiego komisarz Agacie Stec, niespodziewanie to ona nagle znajduje się w kręgu podejrzeń i mimo braku przekonujących dowodów trafia do aresztu. Bez środków na zapłacenie absurdalnie wysokiej kaucji ustanowionej przez prokuratora, zmuszona jest przyjąć pomoc brata, znanego psychologa Artura Kamińskiego. Rola, jaką specjalizujący się w pracy z psychopatami Kamiński odgrywa w ostatnich wydarzeniach, jest coraz bardziej podejrzana. Stec postanawia podjąć jego niebezpieczną grę, by wymierzyć mu sprawiedliwość. W pewnym momencie zdaje sobie jednak sprawę, że nieświadomie z łowcy stała się zwierzyną. Nie wie, o jaką stawkę toczy się gra, nie wie też, czyje tajemnice są motorem zdarzeń.

Piotr Borlik ur. w 1986 r. Inżynier po Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym.
Jest mistrzem Holandii oraz laureatem trzeciego miejsca w otwartych mistrzostwach Czech w grach logicznych. Autor cyklu kryminałów z Agatą Stec, którego pierwszy tom nosi tytuł "Boska proporcja".

Kup książkę Białe kłamstwa

Opinie o książce - Białe kłamstwa

Avatar użytkownika - patrycjadyrda
patrycjadyrda
Przeczytane:2019-11-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2019,

I co ja mam napisać na temat tek powieści - ostatniej z trylogii o komisarz Agacie Stec?

Jak pisałam w pierwszej części pt. "Białe kłamstwa" Agata strasznie mnie irytowała, w drugiej "Materiał ludzki" było już nieco lepiej, natomiast zachwycił mnie jej brat - sława psychologii Artur Kamiński. Ależ byłam zła, że tak mało go w drugiej części (chyba coś ze mną nie tak, że podoba mi się taka postać 😂). W książce "Białe kłamstwa" Artur daje popis świetnej formy, a Agata podejmuje z nim grę, której finał zaskakuje, choć kilka kwestii można było się domyślać. Bardzo fajnie zostali skonstruowani nowi bohaterowie, a najbardziej przypadła mi do gustu postać Hanny Wierzbickiej. Piotr Borlik świetna robota! Książkę czyta się szybko, rozdziały są skonstruowane tak, że po każdym powtarzała jeszcze jeden, jeszcze jeden! Nie można się oderwać! Śmiało można powiedzieć, że ostatnia część jest zarazem najlepszą 😉 Brawo 👏 Mało kto potrafi zakończyć historię wbijając czytelnika w fotel. Szczerze polecam i czekam na ekranizację (tylko nie mam pomysłu, kto mógłby zagrać Artura 😉).

Avatar użytkownika - yadzia
yadzia
Przeczytane:2021-03-30, Ocena: 5, Przeczytałam,

Ostatnia część trylogii - bardzo zaskakujące zakończnie. Już wiadomo, dlaczego bohaterka tak irytowała od początku serii. Polecam. Trzeba czytać całą serię po kolei, ponieważ kolejność jest ściśle powiązana

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2020-10-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Dalsze losy Agaty i Artura, których poznałam we wcześniejszych częściach trylogii. Agata występuję przeciwko bratu. Dużo rozgrywek psychologicznych. Akcja wciąga, czytanie przeciągnęło się na godziny nocne.

Bardzo dobra seria, niedoceniana przeze mnie na początku.

Teatr lalek
Piotr Borlik0
Okładka ksiązki - Teatr lalek

Życie Konrada Małeckiego, psychologa prowadzącego prywatny gabinet, przewraca się do góry nogami, gdy odwiedza go prokurator z niepokojącą informacją...

Czterdzieści dusz
Piotr Borlik0
Okładka ksiązki - Czterdzieści dusz

Czy działanie w imię wyższego dobra może gwarantować bezkarność? Czy wszyscy zasługują na drugą szansę? W klasztorze na odludziu, będącym schronieniem...

Kwestia winy
Znieczulenie
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Dwa królestwa. Jedna krew
Renata Czarnecka
Dwa królestwa. Jedna krew
Klejnot z Bizancjum
Weronika Umińska