Dwór skrzydeł i zguby

Tom 3 cyklu Dwór Cierni i Róż

Dwa poprzednie tomy „Dworu cierni i róż” przeczytałam jednym tchem, dlatego z zapałem sięgnęłam po „Dwór skrzydeł i zguby”.

Niestety okazało się, że jej czytanie nie jest tak satysfakcjonujące jak poprzednich. Akcja dość przewidywalna i długo się rozkręca. Właściwie dopiero w połowie książki można liczyć, na to, na co czekałam, czyli na zwroty akcji, podstępy i walkę.

Nie podobały mi się działania Feyry na Dworze Wiosny. Wypadły sztucznie i nieudolnie, frustrowało mnie, że Tamlin jej jeszcze nie przejrzał. Szkoda, bo bardzo liczyłam na ten watek po zakończeniu „Dworu skrzydeł i zguby”.

Brakło mi rozwinięcia wątku zdolności sióstr Feyry. Szczególnie Elaina jest zepchnięta na margines. Niby jej dar się objawił, ale jakoś tak jednorazowo i niewiele wniósł w historię.

„Dwór skrzydeł i zguby” to przede wszystkim przygotowania do wojny oraz kolejne bitwy. Jak wiadomo konflikty zbrojne dla wszystkich, bez względu na pochodzenie są strasznym doświadczeniem, przynoszą ból fizyczne, ale też rozstania, żal i smutek. Autorka ładnie ujęła to tak w przemyślenia Feyry: „Wojna pozostanie we mnie o wiele dłużej, niż będzie fizycznie trwała, jak niewidzialna blizna, która może z czasem zblednie, ale nigdy całkowicie nie zniknie.” To mój ulubiony cytat z tej książki.

Za to miło było poznać pozostałych książąt. Do gustu przepadł mi zwłaszcza Helios, który wniósł nieco humoru i pikantną historię z przeszłości. Kasjan i Az mnie nie zawiedli. Kreacja tych bohaterów bardzo mi się podoba.

Gruba książka obiecywała mi wiele wspaniałych chwil przy jej stronach. Jednak nie spełniła wszystkich moich oczekiwań.

Informacje dodatkowe o Dwór skrzydeł i zguby:

Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 2017-10-25
Tytuł oryginału: A Court of Wings and Ruin
Tłumaczenie: Jakub Radzimiński
Dodał/a opinię: justynawm

Zobacz opinie o książce Dwór skrzydeł i zguby

Kup książkę Dwór skrzydeł i zguby

Zabójczyni i Czerwona Pustynia
Sarah J. Maas0
Okładka ksiązki - Zabójczyni i Czerwona Pustynia

Celaena Sardothien, zabójczyni znana na całym kontynencie, wyrusza w podróż, która ma odmienić jej życie. Okaleczona i upokorzona...

Dwór cierni i róż. Książka do kolorowania
Sarah J. Maas0
Okładka ksiązki - Dwór cierni i róż. Książka do kolorowania

Obowiązkowa pozycja w biblioteczce miłośników twórczości Sarah J. Maas i pasjonatów kolorowania. Książka składa się z fragmentów powieści z cyklu...