Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-03-17
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a opinię: Beata Sypień

Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów
Autor Marek Rybarczyk
Wydawnictwo Muza

Nigdy specjalnie nie śledziłam losów rodziny królewskiej. Dopiero po obejrzeniu serialu "The Crown" postanowiłam trochę bardziej zgłębić ich historię.
Każda dziewczynka marzy o byciu księżniczką i poślubieniu swojego księcia na białym koniu. Ale czy mając księcia u boku będziemy szczęśliwe? Czy to tylko bajka?

Książka "Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów" powstała w historycznym momencie. Królowa Elżbieta ma prawie 95 lat. Nadchodzi kres pewnej epoki i małżeństwa, którego dzieje stały się telenowelą przełomu XX i XXI wieku. Wywiad Harry'ego i Meghan, który miał zaszkodzić rodzinie królewskiej.
W tle pojawiają się pytania – czy następca tronu książę Karol będzie w stanie udźwignąć ciężar korony?
Czy Brytyjczycy zaakceptują jako swoją królową Camilę?
Jaka naprawdę była Diana?
Dlaczego Windsorowie stracili szansę na wspaniałą czwórkę – Meghan, Harry, Kate, Willliam?
Miało być tak pięknie.....

Książkę Marka Rybarczyka czyta się jak fantastyczną powieść - z tą jednak różnicą, że jest to prawda, a nie fikcja. Książka napisana jest bardzo przystępnym językiem, ma bardzo przystępny przekaz.
Poznamy w niej m.in dzieciństwo królowej Elżbiety, historię związków królewskiego rodu, poczytamy o romansach, zdradach, intrygach, ale i o samotności w murach pałacu.
I muszę przyznać, że wiele faktów i wydarzeń mnie zdziwiło. Zszokowało mnie niejednokrotnie jak „firma” (czyli rodzina królewska) działa, na ile sytuacji było przymykane oko, żeby tylko dobrze wyglądać w mediach.
Ale życie rodziny królewskiej wcale nie jest takie różowe jak mogłoby się wydawać, a wręcz przeciwnie często jest dosyć ciężkie i trudne. Sztywne zasady obowiązujące od stuleci, nie pasujące już do obecnych czasów czy liczne skandale z udziałem członków rodziny królewskiej. A przecież są na światowym świeczniku.

Książka Marka Rybarczyka pt. "Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów", to wspaniała propozycja dla wszystkich miłośników królewskiej rodziny, jak i też tych czytelników, którzy cenią dobie dobry, biograficzny reportaż.

Książka jest ładnie wydana. W środku można znaleźć zdjęcia z różnych wydarzeń rodziny królewskiej z ich podpisem. Dla fanów brytyjskiej rodziny królewskiej polecam. Warto przeczytać.

I jestem szczęśliwa, że mam swoje "nudne", ale normalne życie.

Tagi: Biografie i literatura faktu

Zobacz opinie o książce Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów

Kup książkę Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów

Elżbieta II. O czym nie mówi królowa?
Marek Rybarczyk0
Okładka ksiązki - Elżbieta II. O czym nie mówi królowa?

W młodości nieśmiała i zamknięta w sobie, ale też atrakcyjna jak pin-up girl i zdyscyplinowana jak żołnierka. Zna się na koniach jak mało kto i zawsze...

Skandale angielskich dworów
Marek Rybarczyk0
Okładka ksiązki - Skandale angielskich dworów

Prywatne życie arystokracji. Arystokracja brytyjska zawsze budziła powszechne zainteresowanie. Bajeczne fortuny, wystawne życie, przynależność do jednej...