Księżna Kate wyda książkę!

Data: 2021-04-06 08:54:40 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Kate Middleton wyda własny album fotograficzny. Publikacja ukaże się nakładem National Portrait Gallery.

Obrazek w treści Księżna Kate wyda książkę! [jpg]Fot. Michael Garnett / CC BY-NC-SA 2.0 / Flickr.com
  • Księżna Kate zaangażowała się w fotograficzny projekt Hold Still.
  • Kate napisała do książki przedmowę oraz pomogła wybrać zdjęcia. 
  • Przedmowę do innej publikacji stworzył również książę Harry

Czym zajmuje się rodzina królewska po godzinach? Księżna Kate nie gra w golfa, nie wybiera się także na wyścigi konne, zamiast tego interesuje się fotografią. Teraz swoje hobby pragnie przekuć w książkę, która pomoże w czasie pandemii. 

Hold Still – książka Kate Middleton

W ubiegłym roku księżna Kate rozpoczęła współpracę z galerią National Portrait Gallery i stworzyła wyjątkowy projekt pod nazwą Hold Still. W ramach akcji księżna poprosiła wszystkich zainteresowanych fotografią Brytyjczyków o to, by podsyłali do galerii swoje zdjęcia przedstawiające ich życie w czasie pandemii koronawirusa. Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń, księżna wraz z pracownikami galerii wybrała 100 najlepszych zdjęć, które pokazały się na wirtualnej wystawie muzeum. 

Czytaj także: Jaka jest prawdziwa historia dynastii Windsorów?

Teraz wystawa zostanie wydana w formie albumu fotograficznego – Hold Still: A Portrait of Our Nation in 2020. W publikacji znajdzie się przedmowa księżnej oraz 100 zdjęć Brytyjczyków wraz z dodatkową historią przedstawiającą motywy wykonania fotografii.

Poprzez „Hold Still” chciałam wykorzystać moc fotografii, aby stworzyć trwały zapis tego, czego wszyscy doświadczaliśmy – aby uchwycić historie poszczególnych osób i udokumentować ważne momenty dla rodzin i społeczności podczas przeżywania pandemii

– pisze w przedmowie księżna. 

Publikacja swoją premierę mieć będzie w maju, a zyski ze sprzedaży przekazane zostaną organizacji Mind, której celem jest poprawienie opieki nad zdrowiem psychicznym.

Książę Harry nie pozostaje w tyle 

Nie tylko żona Williama zaangażowała się w tworzenie pandemicznej książki. Od pewnego czasu wiadomo także, że i książę Harry postanowił skreślić kilka słów. Jak pisaliśmy w naszym materiale Książę Harry pisze o Dianie we wstępie do książki, Harry zaangażował się w stworzenie bajki. Celem publikacji jest pomoc najmłodszym Brytyjczykom, którzy w czasie pandemii stracili swoich najbliższych. 

Od ubiegłego roku w życie literackie zaangażowana jest także księżna Camilla, żona księcia Karola. Camilla za sprawą social mediów stworzyła internetowy klub książki, w ramach którego dzieli się listą swoich ulubionych tytułów (ostatnio książką miesiąca stał się Harry Potter) oraz przeprowadza wirtualne spotkania z autorami książek. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Windsorowie. Celebryci, nudziarze, skandaliści
Iwona Kienzler1
Okładka książki - Windsorowie. Celebryci, nudziarze, skandaliści

Skąd się wzięli Windsorowie? Dla kogo Edward VIII zrezygnował z korony? Czy Harry i Meghan to idealna para, przykładni rodzice czy może jednak celebryckie...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje