Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-03-17
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788328715844
Liczba stron: 336
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: justynazniszczol

Ocena: 5.38 (13 głosów)

Co takiego fascynującego jest w monarchii Windsorów, że ciągle budzi zainteresowanie obserwatorów nie tylko z Wielkiej Brytanii, tudzież państw podległych Koronie Brytyjskiej, ale ludzi na całym świecie?

Po obejrzeniu serialu „Crown” a teraz po lekturze „Zmierzchu świata Windsorów” stwierdzam, że to zainteresowanie Elżbietą II, ale też całą rodziną królewską powodowane jest tym, że jako ostatnia monarchia na świecie to właśnie Windsorowie nie bratają się z poddanymi, nie wchodzą w zwyczajny świat Brytyjczyków, żyją w swoim monarchicznym świecie, w którym ciągłość monarchii stawiana jest ponad wszystkie inne wartości i zasady.

Autor przedstawia dzieje Windsorów, pokazując zachowania rodziny królewskiej na tle wydarzeń historycznych, obnaża ich wady, grzechy małe i większe, konformizm i odziera z boskości członków rodziny królewskiej. Na tle tych wszystkich książąt, księżnych, diuków etc. pojawia się królowa Elżbieta, która swoim życiem pokazuje nie tylko poddanym, ale przed wszystkim swoim najbliższym – mężowi i dzieciom, że istnienie monarchii jest rzeczą nadrzędną.

To co dzieje się wśród Windsorów w ostatnich latach pokazuje jednak, że następcy Elżbiety mogą spowodować, że monarchia w wykonaniu Elżbiety i jej przodków już nie wróci. Czasy wymagają, żeby i monarchia poszła z duchem czasu. Co się stanie jeżeli taka zmiana nie nastąpi? Jaki pomysł na monarchię ma Karol, a potem William? Czy skandale, które nie oszczędzają Windsorów, są w stanie zachwiać rolą królowej w tradycji brytyjskiej?

Książka wydana „just in time” bo nakłada się na czas jej promocji, emisja serialu „Crown”, wywiad Harrego i Megan a na koniec śmierć księcia Filipa, moim zdaniem to lektura obowiązkowa dla tych których interesuje monarchia, historia ale też tych, którzy po obejrzeniu serialu chcą uzupełnić swoją wiedzę dotyczącą Windsorów.

Autor zadbał, żeby czytelnik się nie nudził, opowiada o rodzinie królewskiej w ciekawy, zwięzły sposób, a całość dopełniona sporą ilością fotografii i ciekawostek z życia królowej i jej rodziny.

Polecam!!!

Tagi: Biografie i literatura faktu bóg

Zobacz opinie o książce Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów

Kup książkę Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Elżbieta II. Ostatnia taka królowa
Marek Rybarczyk0
Okładka ksiązki - Elżbieta II. Ostatnia taka królowa

Kiedy w 1952 roku jako młodziutka kobieta wstępowała na tron, dała umęczonym wojną Brytyjczykom iskierkę nadziei, że znów będą wielkim narodem. I rzeczywiście...

Skandale angielskich dworów
Marek Rybarczyk0
Okładka ksiązki - Skandale angielskich dworów

Prywatne życie arystokracji. Arystokracja brytyjska zawsze budziła powszechne zainteresowanie. Bajeczne fortuny, wystawne życie, przynależność do jednej...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy