Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów

Chyba każdego ciekawi życie królewskie, jednych mniej drugich bardziej, dlatego też chętnie czytamy artykuły o tej rodzinie szczególnie te kontrowersyjne, chociaż tak naprawdę nigdy nie będziemy znali prawdy o tym, jak wygląda ich prawdziwe życie, bo ta rodzina bardzo chroni swoją prywatność.
Książka to opowieść o królewskiej rodzinie, a zaczyna się ona od czasów, kiedy to Elżbieta była małą dziewczynką, z jednej strony strofowana, a z drugiej rozpieszczana, ponieważ nie miała brata, to jej zostało powierzone władanie krajem. Chyba najbardziej ludzie zainteresowali się tą rodziną, kiedy nastała era kontrowersyjnej Diany, którą pokochały tłumy ludzi i z jednej strony zazdrościli jej małżeństwa z Karolem, a z drugiej jej współczuli, bo wiedzieli, że jej życie nie będzie usłane różami.
Przyznam, że kiedy tylko książka do mnie dotarła, to miałam ochotę ja przeczytać, nie jestem osobą, która z zapartym tchem śledzi losy tej rodziny, ale w jakiś sposób ona mnie ciekawi szczególnie odkąd pojawiła się Megan i sporo namieszała. Książka dostarcza nam chyba wszystkich informacji, jakie można się dowiedzieć o tej rodzinie, bo jak wiadomo, każdy potrafi sporo ukryć i o wielu rzeczach świat nigdy nie usłyszy, szczególnie że oni starają się, jak mogą, ukryć wszystkie nieprzyjemne rzeczy.
Autor naprawdę się postarał, cała opowieść jest bardzo ciekawa i każdy wątek jest świetnie opisany, dzięki niej dowiedziałam się bardzo wielu faktów, a większość z nich mnie zaskoczyła i czekam teraz na to, co dalej wydarzy się w tej rodzinie. Co najważniejsze dla mnie całość jest pięknie wydana, okładka przyciąga wzrok, a i środek nie rozczarowuje, jest tam wiele kolorowych zdjęć, rozdziały są ładnie zaczęte i mają swoje tytuły, jestem osobą, która zwraca uwagę na szczegóły, więc jak dla mnie jest to ogromny plus.
Fajnie poznać jak wygląda życie monarchii od strony, którą starają się ukryć, dlatego polecam tę książkę, bo jest ciekawa i zawiera w sobie wszystkie ważne wydarzenia od urodzenia królowej aż do teraz.

Informacje dodatkowe o Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-03-17
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Tagi: Biografie i literatura faktu bóg

Zobacz opinie o książce Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów

Kup książkę Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów

Tajemnice Windsorów
Marek Rybarczyk0
Okładka ksiązki - Tajemnice Windsorów

„Tajemnice Windsorów” odsłaniają kulisy brytyjskiej dynastii. Korzystając z nowych prac historyków brytyjskich autor opisuje: tajemnice dworu...

Skandale angielskich dworów
Marek Rybarczyk0
Okładka ksiązki - Skandale angielskich dworów

Prywatne życie arystokracji. Arystokracja brytyjska zawsze budziła powszechne zainteresowanie. Bajeczne fortuny, wystawne życie, przynależność do jednej...