Fake Dates

„Jeżeli dwojgu ludziom przeznaczone jest spotkanie, nie rozdzieli ich nawet tysiąc mil”

Dylan to 17-letni chłopak, który po stracie matki zamieszkał z ciotką. Pomagał jej prowadzić bar z chińskim jedzeniem pod nazwą „Wojownicy Woka”. Przez przypadek, podczas rozwożenia jedzenia, poznał Theo, który następnego dnia pojawia się w barze, aby przeprosić chłopaka za zachowanie swojego przyjaciela – Adriana. Od tego momentu zaczyna się ich znajomość.
Marzeniem Dylana jest udział i wygrana w konkursie pieczenia księżycowych ciastek, które są symbolem Święta Środka Jesieni. Zaś Theo poprosił głównego bohatera, aby ten poszedł z nim na wesele do kuzynki i udawał jego chłopaka. Mimo tego, iż na początku nic między nimi nie miało zaistnieć, sprawy w życiu nastolatków potoczą się inaczej.

· Czy pieniądze będą ważniejsze od uczuć?
· Jaką rolę w tej historii odegrają księżycowe ciasteczka?
· Czy „Wojownicy Woka” przetrwają trudny czas?
· Czy marzenie Dylana się spełni?

Dowiedzie się tego, jak przeczytacie „Fake dates and mooncakes” autorstwa Sher Lee.

Moim zdaniem jest to udany debiut autorki i uważam, że na podstawie tej książki mógłby powstać film bądź serial. Jest to lekka, napisana przyjemnym, prostym językiem książka. Według mnie to idealna propozycja na wakacje. Polecam.
Historia ukazuje dwa, różne światy – bogacza i ledwo wiążącego koniec z końcem chłopaka. Pokazuje, że różnice materialne nie powinny mieć wpływu na relacje międzyludzkie. Wskazuje, że pieniądze nie powinny stać wyżej w hierarchii wartości niż uczucie. Porusza również inne ważne tematy, tj. szukania tożsamości, znalezienia równowagi pomiędzy swoimi pragnieniami, a tym czego oczekuje od nas społeczeństwo, poczucia bezpieczeństwa.
W książce autorka przedstawia wiele kwestii związanych z kulturą chińską, od kuchni, wierzeń po różnego rodzaju powiedzenia, które bardzo mi się spodobały. Jeszcze jednym plusem jest okładka, która przyciąga wzrok, a w szczególności corgi na grzbiecie książki.

Jest mi ogromnie miło, że wydawnictwo literackie pozwoliło mi zrecenzować tą książkę.

Informacje dodatkowe o Fake Dates:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie