Florystki

RECENZJA

💐⚘️"FLORYSTKI"💐⚘️

AUTOR: Alicja Sinicka - strona autorska

Wydawnictwo W.A.B.

Czy Szczęście można zbudować na mrocznych sekretach?

Czy przeszłość to wstęp do dalszego życia?

"Ludzie są jak góry lodowe wystające z połaci oceanicznych wód. To, czego w nich nie widzimy, jest najbardziej niebezpieczne."

"Żyjemy z dnia na dzień, tak jakbyśmy mieli wolność wyboru, w rzeczywistości jednak podlegamy, znacznie większym ograniczeniom niż nam się wydaje.
W dużej mierze przypominamy bohaterów odgrywających w życiu scenariusz napisany przez podświadomość. Wybór współmałżonka, zainteresowania zawodowe, a nawet formy relaksu nie są kwestią przypadku: podejmujemy decyzje pod wpływem nieświadomych sił, które dynamicznie na siebie oddziałują."
                                                    Glen Gabbard
Te słowa idealnie odzwierciedlają stworzoną przez autorkę opowieść.

FLORYSTKI to wciągający i zaskakujący thriller psychologiczny. Cała stworzona przez pisarkę zagadka i profil psychologiczny zaginionej Heleny jest intrygujący.
Historii zaczyna się od prologu, który niesamowicie buduje napięcie i pozostawia nas z wieloma pytaniami i domysłami. Każdym kolejny rozdział pozostawia coraz więcej pytań i  zero odpowiedzi.

Powieść Alicji Sinickiej zaskoczyła mnie pozytywnie. Od samego początku czujemy niesamowite napięcie i razem rozwiązujemy zagadkę, którą ciężko rozgryźć do samego końca. Autorka świetnie myliła tropy, podsuwała co rusz nowe rozwiązania, a prawda była szokująca i nie domyśliłabym się, kim był szantażysta i jaka okaże się prawda.
Autorka po mistrzowsku prowadzi narrację, odkrywa po kolei zakamarki postaci i rozbudza naszą ciekawość. Dowiadujemy się co raz to nowych faktów z życia głównych bohaterów i zaginionej, odkrywając jej tajemnice i do czego się dopuściła.
Fabuła książki oryginalna, rozwija się stopniowo im bardziej wgłębiamy
się, w tę historię wychodzi coraz więcej informacji.
Fajnym elementem w tej historii jest pamiętnik Heleny, który wyjaśni wiele nurtujących pytań.
Całość historii bazuje na postaci zaginionej Heleny i wydarzeń i osób wokół niej.
Znajdziecie tutaj toksyczne relacje, mroczne sekrety, tajemnice, niepewności, zagrożenie, niedopowiedzenia i ogrom emocji.

Książka wciąga, oplata mackami tajemnic i strasznej przeszłości wplątując w to kolejne osoby.
Książkę przeczytałam jednym tchem i spędziłam z nią emocjonujące chwile pełne wrażeń.

Napisana jest z perspektywy głównych bohaterów Soni i Doriana.
Autorka stworzyła ciekawe i intryguje postacie, które skrywają multum tajemnic.

W kwiaciarni Chloris dochodzi do pewnego zdarzenia, które jest wstępem do wydarzeń, które zmieniają życie bohaterów. Helena Bordo, utalentowana florystka i właścicielka kwiaciarni znika bez śladu. Ostatni trop prowadzi, w góry i tam się urywa. Pracownica, a zarazem przyjaciółka  Sonia za wszelką cenę pragnie odnaleźć kobietę. Tylko nie wie, że to, co odkryje, zmieni jej świat i postrzeganie przyjaciółki.
Za plecami Soni toczy się gra, o której nie ma pojęcia. Otoczona kłamstwami, niepewnością i zagrożeniem o swoje życie, próbuje rozwikłać zagadkę.

-Kim jest Sonia w tej układance i czemu sprawa również dotyczy jej?
-Czy Sonia dostanie odpowiedzi na dręczące ją pytania?
-Dlaczego Helena zaginęła?
-Czy Sonia dotrze do prawdy?
-Co takiego zrobiła Helena?
-Kim tak naprawdę okaże się Helena?
-Czy Dorian ma coś wspólnego z zaginięciem żony i jaką ma historię?
-Jak okaże się prawda w sprawie zaginionej Heleny?

Polecam 🤍🤍🤍🤍🤍

Informacje dodatkowe o Florystki:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2023-03-08
ISBN: b.d
Dodał/a opinię: Mirela Marcinek

Tagi: kryminał sensacja domestic noir

Zobacz opinie o książce Florystki

Kup książkę Florystki

Będziesz tego żałować
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - Będziesz tego żałować

Początek nowej serii autorki bestsellerów „Stażystka” i „Służąca”! Uciekała przed niebezpieczeństwem. Azyl okazał się pułapką...

Służąca
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - Służąca

Miała być pomocą domową. Stała się służącą samego diabła. Julia chciałaby otworzyć firmę sprzątającą. Trafia do domu Państwa Borewskich, w którym...