Gdzie diabeł nie może, tam trupa pośle

Dziś podzielę się z Wami moim wrażeniami po przeczytaniu książki "Gdzie diabeł nie może, tam trupa pośle". To kolejna część bestsellerowej "Serii z trupem", napisana przez Iwonę Banach.

To komedia kryminalna, która rozbawi Was do łez.

Pewnego dnia Reginie ukazuje się diabeł w telewizorze. Zaczyna do niej mówić. Sytuacja się powtarza, i kobieta zastanawia się, czy nadal jest zdrowa psychicznie. O pomoc prosi swoją dobrą znajomą Emilię Gałązkę.

W tym czasie, Paweł, młody dziennikarz, zostaje uwięziony w piwnicy. Odkrywa, że nie jest w niej sam. Leży tam ciało, a trupem okazuje się znany okolicznym mieszkańcom kurier.

Mikołaj i Magda rozpoczynają śledztwo.

Kto miał powód i dlaczego zabił? Czy szatan ukazuje się też innym? Co będzie dalej? Przeczytajcie.

"Gdzie diabeł nie może, tam trupa pośle" to książka, która napisana jest w sposób specyficzny. Historia jest mocno zawiła, do końca nie miałam pewności, kto jest winny. To zdecydowanie plus tej powieści.

Poznajemy dużo postaci i trzeba się mocno skupić, by spamiętać, kto jest kim. Fajnie, że autorka stworzyła różnorodnych i ciekawych bohaterów, którzy nie zawsze są kryształowi. Większość z nich ma jakieś nałogi, są ciekawscy i wydaje się, że każdy z nich może być idealnym podejrzanym. Mieszkają blisko siebie, wiedzą co się dzieje u sąsiada i uwielbiają plotkować.

W książce jest pełno sytuacji komicznych. Często śmiałam się z dziwactw i różnych zachowań bohaterów. Poczucie humoru autorki, jak dla mnie jest specyficzne i mocno abstrakcyjne. Niekiedy troszkę gubiłam się przez to w fabule.

Polecam Wam "Gdzie diabeł nie może, tam trupa pośle", bo jest to książka zdecydowanie warta Waszego czasu, jeśli lubicie dobre połączenie wątków kryminalnych z poczuciem humoru. Cieszę się, że znalazłam w niej zawiłą zagadkę, którą próbowałam rozwiązać wraz z Mikołajem i Magdą.

Jest interesująco, intrygująco, szatańsko i śmiesznie. A to dobra mieszanka wybuchowa, która skusiła mnie do lektury.

Polecam serdecznie 📚📚.

Informacje dodatkowe o Gdzie diabeł nie może, tam trupa pośle:

Wydawnictwo: DRAGON
Data wydania: 2021-03-24
Dodał/a opinię: Damaczytasama

Tagi: Beletrystyka spekulatywna

Zobacz opinie o książce Gdzie diabeł nie może, tam trupa pośle

Kup książkę Gdzie diabeł nie może, tam trupa pośle

Szczęśliwy pech
Iwona Banach0
Okładka ksiązki - Szczęśliwy pech

Główna nagroda w konkursie literackim Wydawnictwa ,,Nasza Księgarnia"! Pewnego dnia w życiu całkiem spokojnego mężczyzny pojawia się dziewczyna...

Śmierć na blogowisku
Iwona Banach0
Okładka ksiązki - Śmierć na blogowisku

Internet sam w sobie jest czymś wirtualnym, ale wspomaga się rzeczywistością, a rzeczywistość coraz mniej funkcjonuje bez internetu. Kanapka o wiele lepiej...