Heartstopper

Tom 1 cyklu Heartstopper

Czujecie to ciepło? Tą miękkość, komfort, chęć przytulania?
Nie, to nie jest fotel.

To przecudowna i przeurocza powieść graficzna autorstwa Alice Oseman, czyli “Heartstopper”! I dzięki uprzejmości Wydawnictwa Jaguar mogę go dziś dla Was zrecenzować🥰💚

O czym opowiada Tom 1? Mamy tu historię dwóch chłopaków - Charliego i Nicka. Oboje chodzą do liceum i w pewnych okolicznościach się zaprzyjaźniają. Na przestrzeni kilku miesięcy poznajemy ich losy: pierwsze rozmowy, pasje a nawet wspólne spędzanie czasu po szkole. Niestety nie zawsze jest tak kolorowo. Są tutaj pewne sprawy, które nie dają o sobie zapomnieć. Są osoby, przez które nasi bohaterowie nie raz staną w trudnej sytuacji.

🍂"Chciałem z tym skończyć, ale on wciąż nie daje mi spokoju. Myślałem, że spotykamy się ostatni raz i się odczepi, ale... no widzisz. Chyba nie poszło najlepiej ha ha"🍂

Jest to słodko-gorzka opowieść, która zagości w waszych sercach na długo. Otuli jak najcieplejszy kocyk i odpowie na pytania, które chyba każdy nastolatek kiedyś stawiał. Choć to dopiero pierwszy tom i nie możemy poznać wszystkich szczegółów z życia Nicka i Charliego, to autorka w tych trzystu stronach zawarła naprawdę wiele. Jest to świetne wprowadzenie! Główni, jak i poboczni bohaterowie zostali wspaniale wykreowani. Mają tą iskrę, której wielu postaciom brakuje. Do tego sama historia brzmi tak realnie! Nic nie jest robione na siłę ani przerysowane😉 Każda scena, jak i dialogi są dobrze przemyślane - czasem dosłownie wyjęte z życia. Co do samych chłopaków to… JA NIE MAM PYTAŃ. To są tak wspaniali, wartościowi i uroczy ludzie. Czasem czują się źle, są zagubieni, ale czy tak nie jest w życiu? Jest tutaj mnóstwo scen/dialogów, które w naturalny i prosty sposób otwierają nam oczy na pewne sprawy. Tom pierwszy kończy się w WYCZEKIWANYM i PIĘKNYM momencie, na którego kontynuację czekam bardzo!💚

Mam nadzieję, że zachęciłam was do sięgnięcia po komiks “Heartstopper”. Lektura na raz, idealna na wieczór a nawet i dziś!

Polecam wam z całego serca💚

Informacje dodatkowe o Heartstopper:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2021-09-15
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: Heartstopper
Dodał/a opinię: xbooklikex

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży bóg

Zobacz opinie o książce Heartstopper

Kup książkę Heartstopper

Radio Silence
Alice Oseman0
Okładka ksiązki - Radio Silence

Frances dobrze wie, kim jest i co chce w życiu osiągnąć. Rozpoczęcie dorosłego życia oraz nauka na wymarzonej uczelni to pierwszy krok do realizacji idealnego...

Heartstopper. Tom 2
Alice Oseman0
Okładka ksiązki - Heartstopper. Tom 2

Nick i Charlie są najlepszymi przyjaciółmi. Nick wie, że Charlie jest gejem, a Charlie jest pewien, że Nick nim nie jest. Miłość chodzi jednak własnymi...