I dobry Bóg stworzył aktorkę

Wydawnictwo: SOL
Data wydania: 2014-06-11
ISBN: 978-83-61930-33-6
Dodał/a opinię: DagmaraK

Jakże często oglądając na ekranie filmowym, telewizyjnym – naszych ulubionych aktorów, wzdychamy... ehh... oni to mają życie... Jakże często na podstawie uśmiechniętych twarzy ze szklanego ekranu lub okładek czasopism myślimy o łatwym i przyjemnym aktorskim życiu, nie mając pojęcia, jak bardzo mijamy się z prawdą... „ I dobry Bóg stworzył aktorkę” Agaty Pruchniewskiej to szczera do bólu historia Dorotki i jej perypetii na drodze kształcenia i pracy w zawodzie aktorskim. To książka, która humorystycznym językiem i dowcipnym rysowaniem fabuły, pokazuje, że w zawodzie aktora pasja i marzenia mieszają się niczym w kalejdoskopie z załamaniem i ze zwątpieniem, wiara w siebie i nowo wytyczane cele z załamaniem i poczuciem beznadziejności. Autorka ukazując blaski i cienie zawodu aktora pokazuje, jak często adepci tej sztuki zmuszeni są do schowania głęboko w kieszeń swoich aspiracji i marzeń o wielkich rolach, na rzecz zmagania się ze zwykłą szarą rzeczywistością. Książka prowadzi nas przez swoje strony barwnym i zabawnym językiem. Czytając uśmiechamy się do głównej bohaterki – Dorotki, która jest prawdziwą mistrzynią dobrowolnego pchania się w kłopoty i strzelania gaf na każdym kroku. Współprzeżywamy z nią dobre i złe chwile w zawodzie i w prywatnym życiu z Księciem. Poznajemy Słynnego Aktora, Wielkiego Reżysera, Gwiazdę, Wielkiego Faceta oraz kilku innych sławnych ludzi znanych dotąd tylko z ekranu i sceny teatralnej. Pikanterii całej historii dodaje sama autorka książki, pisząc: „Wszystkie postaci występujące w książce są prawdziwe.'” … Niezwykłym zabiegiem literackim, jest uczynienie narratorem całej opowieści … Boga, który na każdym kroku tryska dowcipem i poczuciem humoru. Książka Agaty Pruchniewskiej „I dobry Bóg stworzył aktorkę” to dowcipna powieść, która uprzyjemni wolne chwile każdego czytelnika. Gorąco polecam!

Kup książkę I dobry Bóg stworzył aktorkę

Zobacz opinie o książce I dobry Bóg stworzył aktorkę