Incognito

„Anioł był ponad problemami szarych ludzi; więcej był ich rozwiązaniem. Po nim następowała już tylko ciemność.”

Nikt, kto trafił na listę Anioła nie zdołał się uratować. Każda z osób ponosiła śmierć. Wszystko było dokładnie przemyślane, nikt nie miał prawa się do niczego przyczepić. Idealnie zorganizowane. Nie było mowy o jakimkolwiek błędzie.

Kto? Kto jest tajemniczym „Aniołem”, który na własną rękę wymierza ludziom sprawiedliwość? Osoby te nie są wybierane przypadkowo, każda z osób zamordowanych była powiązana w mniejszym lub większym razie z Arturem prokuratorem bądź Anną reporterką.

Anna i Artur znają się od lat. Przyjaźń damsko-męska. Obydwoje czują coś do siebie, lecz nie chcą psuć tego co razem poprzechodzili. Pomimo tego, że każde z nich czym innym zajmuje się zawodowo, to zawsze wzajemnie sobie pomagają. Często Anna ma wiadomości z pierwszej ręki dzięki czemu jej artykuły cieszą się popularnością. Nikt nie może ich ze sobą powiązać, bo kobieta pisze pod pseudonimem.

Nagle ich wspólny znajomy, podczas porannego joggingu napotyka się na zwłoki mężczyzny. Wszystko wskazuje na to, że morderca z przed lat powrócił. Tylko, kto zabija tym razem, skoro zabójca odsiaduje wyrok w więzieniu. A może za kratami wyrok odsiaduje niewinna osoba?

Artur boi się o Annę, a ona o niego. Obydwoje są narażeni. A wiedzą, że każda zamordowana osoba nie zginęła przez przypadek. Pozostają w niemocy i bezsilności. Nie wiedzą, kto morduje. Lecz nagle ona znika, a on postanawia jej poszukać. Czy właśnie w tym momencie morderca postanowił jedno z nich wyeliminować?

Przekonajcie się sami!

Jak to w książkach Pauliny Świst cięta riposta nie odpuszcza, jest śmiesznie, ale tu jest też mrocznie. Zagadka, która może mieć tragiczny finał. Bardzo podoba mi się to co stworzyła autorka. Wiadomo już, że będzie kolejna część. Akcja i wszystko wokół niech starannie przemyślane. Ważną rolę odegra tu Szczepan, ale jaką dokładnie to Wam nie zdradzę.

Informacje dodatkowe o Incognito:

Kup książkę Incognito

Sitwa
Paulina Świst0
Okładka ksiązki - Sitwa

"Sitwa" Pauliny Świst to kolejny mocny tytuł w dorobku najgłośniejszej polskiej debiutantki ostatnich lat. Po bestsellerowej "Karuzeli" przyszedł czas...

Podejrzany
Paulina Świst0
Okładka ksiązki - Podejrzany

To nie żarty, to nie przelewki, tu się dzieje, i to jak! W roku 2014 Daniel Wyrwa był jeszcze żołnierzem 6. Batalionu Powietrzno-Desantowego w Gliwicach...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;