Incognito

Ocena: 5.38 (13 g這s闚)

Nieuchwytny seryjny morderca... Przynajmniej do chwili, kiedy pojawi si 鈍iadek incognito.

Artur Cienowski i Anka Sawicka znaj si od lat. Cho prokurator rejonowy i dziennikarka 郵edcza niecz瘰to stoj po tej samej stronie barykady, to akurat oni zawsze mog na siebie liczy. Ju nied逝go przyjdzie im si o tym dobitnie przekona.

Jak schwyta morderc, kt鏎y doskonale zna wszystkie twoje tajemnice? Kt鏎y pod捫a za tob jak cie, a chwilami wydaje si nawet by krok przed tob? A co, je郵i na dok豉dk z niekt鏎ymi osobami prowadz帷ymi 郵edztwo wi捫e ci co wi璚ej ni tylko profesjonalna solidarno嗆, sympatia albo przyja潯? Znak闚 zapytania jest wiele, odpowied mo瞠 by tylko jedna. Ca趾owicie oczywista i w豉郾ie dlatego kompletnie nieoczekiwana.

Informacje dodatkowe o Incognito:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2023-08-23
Kategoria: Krymina, sensacja, thriller

Tagi: Thrillery i suspens

wi璚ej

Kup ksi捫k Incognito

Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Dodaj cytat

Zobacz tak瞠

Incognito - opinie o ksi捫ce

Avatar u篡tkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2023-09-25, Ocena: 5, Przeczyta貫m,

To moje kolejne spotkanie z tw鏎czo軼i autorki, poprzednie ksi捫ki Pauliny, kt鏎e czyta豉m bardzo mi si podoba造, dlatego nie mog豉m przej嗆 oboj皻nie obok jej najnowszej powie軼i - "Incognito" rozpoczynaj帷ej nowy cykl. Stylistyka i j瞛yk jakim pos逝guje si autorka jest bardzo lekki i prosty w odbiorze co sprawia, 瞠 ksi捫k czyta si naprawd ekspresowo. Ja poch這n窸am j w jedno popo逝dnie i z du篡m zainteresowaniem oraz zaanga穎waniem 郵edzi豉m losy bohater闚. Fabu豉 zosta豉 w interesuj帷y spos鏏 nakre郵ona, przemy郵ana i dobrze poprowadzona. Natomiast bohaterowie zostali 鈍ietnie wykreowani - nie s krystaliczni, tak jak my pope軟iaj b喚dy, post瘼uj pod wp造wem emocji, s charakteni, zadziorni. Na uznanie zas逝guj tak瞠 postaci drugoplanowe, kt鏎e wprowadzaj tutaj sporo wra瞠, emocji i zamieszania. Historia zosta豉 przedstawiona z perspektywy obojga bohater闚 - Artura i Anki - co pozwoli這 mi lepiej ich pozna, dowiedzie si co czuj, my郵, z czym si borykaj, a tym samym mog豉m lepiej zrozumie ich post瘼owanie oraz decyzj. Oboje od pierwszych chwil zaskarbili sobie moj sympati i by豉m ogromnie ciekawa w jakim kierunku autorka poprowadzi ich losy oraz relacj. Je郵i ju mowa o ich relacji, to ta zosta豉 przedstawiona naprawd po mistrzowsku - Anka i Artur to przyjaciele, tacy na dobre i na z貫, dla kt鏎ych przyja潯 jest na pierwszym miejscu i nie chcieliby 瞠by po膨danie wzi窸o g鏎 i zepsu這 to co jest mi璠zy nimi. Jednak w wyniku wielu r騜nych wydarze/sytuacji napi璚ie mi璠zy nimi naprawd mocno wzrasta a do g這su zaczynaj dochodzi r騜ne uczucia i emocje. Z ka盥 kolejn czytan stron to wszystko tylko si nasila. Ich potyczki s這wne wielokrotnie sprawia造, 瞠 na mojej twarzy go軼i u鄉iech. Autorka w 鈍ietny spos鏏 przedstawi豉 prac dziennikarki 郵edczej, - Anki, prokuratora - Artura oraz policji - Szczepana oraz to jak wszystkie organy si przenikaj i ze sob 陰cz w przypadku absorbuj帷ych spraw. W "Incognito" zosta w rewelacyjnej spos鏏 zaprezentowany w徠ek kryminalny. Autorka w umiej皻ny spos鏏 buduje napi璚ie, zag瘰zcza atmosfer i wodzi Czytelnika za nos. Z niepokojem 郵edzi豉m to co si tutaj dzia這 i ju w pewnym momencie naprawd nie wiedzia豉m co przynios kolejne strony powie軼i. Kiedy ju my郵a豉m, 瞠 wszystko wiem i w zasadzie wszystkie karty zosta造 odkryte 安ist zaserwowa豉 zako鎍zenie pozostawiaj帷e mnie z szokiem na twarzy. Mam tyle pyta, jest tyle niewiadomych. 安ietnie sp璠zi豉m czas z t ksi捫k i nie mog si ju doczeka dalszych los闚 bohater闚, bo co czuj, 瞠 jeszcze wiele si u nich wydarzy i nie jednym mnie zaskocz. Polecam!

Avatar u篡tkownika - historie_budzace
historie_budzace
Przeczytane:2023-09-24, Ocena: 6, Przeczyta豉m, Mam, do recenzji,

„Min mia豉 niewzruszon, ale wiedzia貫m, 瞠 j to zabola這. No c騜, czasem musi zabole, 瞠by potem by這 lepiej.”

Po latach spokoju na Katowice znowu pada blady strach w postaci seryjnego zab鎩cy. Czy瘺y niewinny cz這wiek siedzia w wi瞛ieniu, a mo瞠 to tylko jego na郵adowca? Prokurator Artur Cienowski stanie po raz kolejny przed rozwik豉niem tej zagadki i odnalezieniu mordercy. Nie b璠zie w tym sam, bo z pomoc przyjdzie mu wieloletnia przyjaci馧ka Anka Sawicka i Szczepan. Przyjdzie im si zmierzy z nie lada wyzwaniem, bo zab鎩ca ca造 czas jest gdzie obok nich i 郵edzi ka盥y ich krok oraz wie o nich wszystko. To oni mieli sprawi, 瞠 morderca b璠zie czu ich oddech na karku, a nie odwrotnie. Czy wyjd z tego ca這? Czy zmieni si co w ich relacjach? Kim oka瞠 si morderca?

W ciemno mog bra ksi捫ki Pauliny 安ist i zawsze wiedzia豉m czego si spodziewa, ale teraz przesz豉 ona sam siebie i pokaza豉 nam swoj kolejn now stron. Stron, kt鏎a zaskakuje, zachwyca i sprawia, 瞠 chce si jeszcze wi璚ej. Stworzy豉 fabu喚, od kt鏎ej nie mo積a si oderwa i z zapartym tchem 郵edzi si poczynania bohater闚 i zab鎩cy. Gdy rozpocz窸a si gra, nikt nie m鏬 by pewny czy to nie on stanie si kolejn ofiar. Wszystko jest genialnie poprowadzone. Nie tylko wykreowa豉 鈍ietnie po raz kolejny swoich bohater闚, ale i posta seryjnego, kt鏎a zaciekawia, wywo逝je ciarki i strach. Autorka pokaza豉 si nam w zupe軟ie nowym wydaniu, ale nie zabraknie tutaj ci皻ych ripost, twardej kobiety, dominuj帷ych facet闚, przepychanek s這wnych i humoru. To wszystko 豉godzi te wszystkie straszne chwile, ale r闚nie pokazuje, co musi si wydarzy, 瞠by kto sta si psychopatom. Nawet przez chwil nie przesz這 mi przez g這w, kto to mo瞠 by, a zw豉szcza ta konkretna osoba. Mi璠zy g堯wnymi bohaterami ca造 czas iskrzy i to tak, 瞠 ju nie mog si doczeka, a te iskierki przerodz si w kule ognia, kt鏎a gdy wybuchnie, pozostawi po sobie tylko zgliszcza. Tylko 瞠 jest jeszcze Szczepan, kt鏎y r闚nie ma ochot na Ank. Czeka j ci篹ka decyzja. Ju nie mog si doczeka kolejnej cz窷ci, bo po tym zako鎍zeniu tylko wzros豉 moja ciekawo嗆. Bo ta gra dopiero tak naprawd si rozpocz窸a, a paj帷zek plecie ju na nowo swoj paj璚zyn. Tylko kto teraz si na ni z豉pie? Ciekawi, bo ja bardzo. Gor帷o polecam wam now Paulin 安ist!

Avatar u篡tkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2023-09-11, Ocena: 6, Przeczyta貫m, Mam,

S ksi捫ki, przy czytaniu kt鏎ych trzeba mie pod r瘯 chusteczki. I takie s zdecydowanie ksi捫ki 安ist. Z tym, 瞠 absolutnie nie wywo逝j 貫z wzruszenia. Tu si p豉cze ze 鄉iechu!

Teraz mamy 安ist w nowej ods這nie. Takiej niby mroczniejszej. "Incognito" to po陰czenie komedii romantycznej (wg mnie 😅) z krymina貫m. Autorka wr璚z ju s造n帷a ze swojego humoru, zaskakuje tu takim mocnym, wywo逝j帷ym dreszcze i perfekcyjnie dopracowanym, w徠kiem kryminalnym.

Wierzycie w przyja潯 damsko - m瘰ka?

Ania i Artur uparcie wierz. Uwa瘸j, 瞠 piel璕nuj swoj od 20 lat. Znaj si jak przys這wiowe 造se konie i tworz zgrany team. Ona - dziennikarka, on - prokurator. Gdy znajomy policjant - Szczepan, (kt鏎y odegra tu te wa積 rol) odnajduje zw這ki m篹czyzny podczas porannego joggingu, wci庵a w t spraw nasz par bohater闚.

I jak szybko si okazuje wiele fakt闚 wskazuje na to, 瞠 od pocz徠ku byli w t spraw chc帷 nie chc帷, zamieszani.

Istna jazda bez trzymanki!

W tej ksi捫ce, jak w sumie w ka盥ej od tej autorki, akcja p璠zi na 貫b na szyj nie daj帷 chwili wytchnienia. Co chwil wyp造waj nowe, niesamowicie szokuj帷e fakty dotycz帷e 郵edztwa. Napi皻 atmosfer nieco rozlu幡iaj takie typowo 安istowe 瘸rty, humor sytuacyjny pe貫n k捷liwo軼i, ironii i sarkazmu. Jednak wci捫, nieustannie czu oddech "anio豉 鄉ierci" na karku i ta my郵 jaki jego krok b璠zie nast瘼ny, nie daje mo磧iwo軼i by poczu spok鎩.

On boi si o ni , ona o niego. Nie wiedz kto b璠zie kolejnym celem, bo kto zginie na pewno. Znaj ju ten schemat. Nie wiedz tylko czy maj do czynienia z na郵adowc mordercy sprzed lat, czy za kratkami siedzi niewinna osoba... Niemoc, bezsilno嗆 i 鈍iadomo嗆, 瞠 seryjny jest wci捫 nie o krok, a o mil przed nimi wcale nie dzia豉 pokrzepiaj帷o. Ile ofiar trafi pod skalpel patolog Wiktorowskiej zanim uda im si znale潭 winnego ? Czy uda im sie to zanim sami zostan ofiarami ?

A mo瞠 morderca jest bli瞠j ni przypuszczaj? W ko鎍u wie o nich wi璚ej ni ktokolwiek inny…

安ietna ksi捫ka ! Ka盥a do tej pory mnie zachwyca豉 ale t to ju 安ist pobi豉 sama siebie. Wow ! Co za emocje 🫣 Taka sinusoida - chwila 瘸rt闚, dylemat闚 kt鏎ego wybra, zaryzykowa czy przyja潯 przetrwa czy wybra niezobowi您uj帷o bezpieczniejsz opcj. Tr鎩k徠 mo瞠 nie koniecznie mi這sny, jest tu wyra幡y. Plus przyjacielskie, nie tylko Artura i Ani, przekomarzania, przy kt鏎ych regularnie wybucha豉m 鄉iechem ocieraj帷 透y. A wszystko to by za chwil z przera瞠niem 郵edzi kolejne kroki w 郵edztwie i nowe dzia豉nia Anio豉 鄉ierci.

Rewelacyjnie skonstruowany krymina. Lekki ? Kr鏒ki? Tre軼iwy z pewno軼i. Autorka potrafi pokaza, 瞠 da si szybko zachwyci czytelnika. Oj a tuptam ju niecierpliwie czekaj帷 na ci庵 dalszy. A on pewnie jak zwykle pojawi si nagle w najmniej spodziewanym momencie 😅 Ca豉 安ist. Jak tu jej nie kocha ?

Polecam ! Oj tak na maksa ca陰 sob. I dzi瘯uj za kolejny egzemplarz do recenzji. No i rzecz jasna - czapeczk !

Avatar u篡tkownika - czytasylwia
czytasylwia
Przeczytane:2023-09-15, Ocena: 5, Przeczyta豉m, Mam, 2023,

„Anio by ponad problemami szarych ludzi; wi璚ej by ich rozwi您aniem. Po nim nast瘼owa豉 ju tylko ciemno嗆.”

Nikt, kto trafi na list Anio豉 nie zdo豉 si uratowa. Ka盥a z os鏏 ponosi豉 鄉ier. Wszystko by這 dok豉dnie przemy郵ane, nikt nie mia prawa si do niczego przyczepi. Idealnie zorganizowane. Nie by這 mowy o jakimkolwiek b喚dzie.

Kto? Kto jest tajemniczym „Anio貫m”, kt鏎y na w豉sn r瘯 wymierza ludziom sprawiedliwo嗆? Osoby te nie s wybierane przypadkowo, ka盥a z os鏏 zamordowanych by豉 powi您ana w mniejszym lub wi瘯szym razie z Arturem prokuratorem b康 Ann reporterk.

Anna i Artur znaj si od lat. Przyja潯 damsko-m瘰ka. Obydwoje czuj co do siebie, lecz nie chc psu tego co razem poprzechodzili. Pomimo tego, 瞠 ka盥e z nich czym innym zajmuje si zawodowo, to zawsze wzajemnie sobie pomagaj. Cz瘰to Anna ma wiadomo軼i z pierwszej r瘯i dzi瘯i czemu jej artyku造 ciesz si popularno軼i. Nikt nie mo瞠 ich ze sob powi您a, bo kobieta pisze pod pseudonimem.

Nagle ich wsp鏊ny znajomy, podczas porannego joggingu napotyka si na zw這ki m篹czyzny. Wszystko wskazuje na to, 瞠 morderca z przed lat powr鏂i. Tylko, kto zabija tym razem, skoro zab鎩ca odsiaduje wyrok w wi瞛ieniu. A mo瞠 za kratami wyrok odsiaduje niewinna osoba?

Artur boi si o Ann, a ona o niego. Obydwoje s nara瞠ni. A wiedz, 瞠 ka盥a zamordowana osoba nie zgin窸a przez przypadek. Pozostaj w niemocy i bezsilno軼i. Nie wiedz, kto morduje. Lecz nagle ona znika, a on postanawia jej poszuka. Czy w豉郾ie w tym momencie morderca postanowi jedno z nich wyeliminowa?

Przekonajcie si sami!

Jak to w ksi捫kach Pauliny 安ist ci皻a riposta nie odpuszcza, jest 鄉iesznie, ale tu jest te mrocznie. Zagadka, kt鏎a mo瞠 mie tragiczny fina. Bardzo podoba mi si to co stworzy豉 autorka. Wiadomo ju, 瞠 b璠zie kolejna cz窷. Akcja i wszystko wok馧 niech starannie przemy郵ane. Wa積 rol odegra tu Szczepan, ale jak dok豉dnie to Wam nie zdradz.

Od jakiego czasu po ksi捫ki Pauliny 安ist si璕am jakby w ciemno. Lubi ten klimat gangstersko-prokuratorski, w kt鏎ym autorka pokazuje nam r騜ne uk豉dy i uk豉dziki zwi您ane z jej zawodem. Dla mnie lektura jej ksi捫ek to dobra zabawa i 鈍ietna zabawa, oprawia nastr鎩 ekspresowo.
Tym razem wys逝cha豉m audiobooka. "Incognito" to jednak nieco inna ksi捫ka ni wszystkie do tej pory, lecz nie powiem Wam dlaczego. Musicie to sprawdzi sami.

Artur Cieniowski zwany Cieniem, jest prokuratorem rejonowym a Anka Sawicka dziennikark 郵edcz, co jednak nie przeszkadza im w przyja幡i. Znaj si od lat jak 造se konie i zawsze mog sobie wszystko powiedzie i liczy na siebie w ka盥ej sytuacji. A podobno nie mo瞠 by takiej przyja幡i mi璠zy kobiet i m篹czyzn...
Prokurator jedzie na miejsce zbrodni. Jest zszokowany, gdy to morderstwo przypomina podobne sprzed lat, a ofiar jest m篹czyzna, z kt鏎ym wieczorem Anka by豉 na randce. Lecz przecie zab鎩ca siedzi w wi瞛ieniu. Czy pojawi si na郵adowca, czy te skazali nie tego cz這wieka, lecz przecie sam si przyzna. Co wi璚ej, na miejscu zbrodni pojawi造 si te same osoby, co podczas pierwszego zab鎩stwa.
Czy to ma znaczenie? Czy kto to tak ceowo zorganizowa?
Gin kolejne osoby, morderca przy ka盥ej ofierze zostawia religijny cytat z r騜nych 廝鏚e, nie tylko z biblii. Wskazuje zatem 郵edczym wyznanie ofiary lub osoby z ni zwi您anej. Artur razem z Ank zostaj wci庵ni璚i w t dziwn gr psychopaty. Zagadkowy morderca jest trudny do schwytania, nie zostawia 瘸dnych 郵ad闚, perfekcyjnie zabija ludzi i nazywa siebie Anio貫m.

"Muszki nie widzia造 ani ogromnej paj璚zyny, ani tkaj帷ego j paj彗a... Anio wykaligrafowa ostatnie nazwisko na li軼ie i od這篡 wieczne pi鏎o. Czas zacz望 polowanie!"

Czy uda si z豉pa nieuchwytnego Anio豉? Czy pope軟i jaki b陰d? Kto jest Anio貫m?
Niby pojawiaj si jakie tropy i powi您ania, ale niewiadomych jest znacznie wi璚ej. Zako鎍zenie zaskakuje, chocia jest niezwykle proste i oczywiste, lecz dopiero wtedy, gdy ju poznamy rozwi您anie zagadki kryminalnej...
Ci皻e riposty i niebanalne dialogi sprawiaj, 瞠 szybko mija czas z ta ksi捫k. Autorka zastosowa豉 naprzemienna narracj Anki i Artura, wi璚 豉twiej mo瞠my pozna wszystkie my郵i bohater闚. W audiobooku r闚nie lektorzy na zmian czytaj swoje kwestie.

Mam nadziej, 瞠 autorka do嗆 szybko b璠zie kontynuowa豉 w徠ek Anki i Artura.

Artur Cienowski i Anka Sawicka on prokurator rejonowy, ona dziennikarka 郵edcza. Znaj si od lat, 陰czy ich silna przyja潯 i chocia go造m okiem wida, 瞠 mi璠zy nimi iskrzy, nie zamierzaj nic z tym robi. S dla siebie zbyt wielkim wsparciem, nie wyobra瘸j sobie 篡cia bez siebie nawzajem i dlatego nie zamierzaj zaryzykowa.
Pewnego dnia Artur zostaje wezwany do znalezionych zw這k i kiedy tylko na nie spogl康a czuje ciarki na plecach. Po pierwsze wszystko przypomina dzia豉nia seryjnego mordercy sprzed lat tylko, 瞠 on siedzi. Czy瘺y na郵adowca? Po drugie ofiar jest m篹czyzna, kt鏎ego jego przyjaci馧ka pozna豉 przez Internet i dzie wcze郾iej si z nim spotka豉. Czy grozi jej niebezpiecze雟two? Artur nie chce ryzykowa, pragnie, aby wyjecha豉, jednak ona ma zupe軟ie inne zdanie na ten temat. Anka nie zamierza go zostawia, r闚nie si o niego boi, poza tym nie by豉by sob, gdyby odpu軼i豉 takie 郵edztwo.
Nic nie jest takie jak si pocz徠kowo wydaje. Coraz wi璚ej niewiadomych, coraz wi璚ej poszlak, na dodatek dochodzi do kolejnych morderstw. Co wi捫e wszystkie ofiary? Kto jest przyjacielem, a kto wrogiem? Czy Ance i Arturowi grozi niebezpiecze雟two?

Powiem tak WOW, WOW, WOW. To kolejna ksi捫ka autorki, kt鏎 mia豉m okazj czyta i chocia tamte naprawd mi si podoba造, uwa瘸m, 瞠 ta by豉 najlepsza. Dlaczego? Po pierwsze praktycznie do samego ko鎍a nie wiedzia豉m kto jest morderc. Co prawda mia豉m kilka typ闚, ale z 瘸dnym nie trafi豉m. Po drugie nie ma ani jednej sceny seksu a mimo to autorka tak wszystko poprowadzi豉, 瞠 robi si gor帷o. Po trzecie kocham „j瞛yk” autorki, te specyficzne dialogi, bez zb璠nej cenzury i w tej ksi捫ce r闚nie je dosta豉m.
Akcja do嗆 szybka, pe軟a zwrot闚. Ksi捫ka bardzo mnie wci庵n窸a i nie pozwoli豉 si od siebie oderwa, a do samego ko鎍a. By造 momenty mroczne, a tak瞠 takie, w kt鏎ych nie da這 si powstrzyma wybuchu 鄉iechu.

Bohaterowie po prostu rewelacyjnie wykreowani. Mo瞠 nie s idea豉mi. No ale kto jest? Maj swoje za uszami, co sprawia, 瞠 s bardziej realistyczni. Wed逝g mnie ich po prostu nie da這 si nie polubi.
Artur Cienowski jest prokuratorem regionalnym. W 篡ciu zawodowym ma wiele sukces闚, gorzej w prywatnym. Ma za sob dwa nieudane ma鹵e雟twa. To m篹czyzna przystojny, seksowny, maj帷y w豉sne zdanie, a jednocze郾ie opieku鎍zy wzgl璠em bliskich mu os鏏.
Anka Sawicka jest dziennikark 郵edcz i to bardzo dobr. Lubi ryzykowa, jest pyskata, odwa積a, uparta, z w豉snym zdaniem.

„Incognito” to moim zdaniem najlepsza ksi捫ka autorki. Mroczna, a jednocze郾ie zabawna, mocno wci庵aj帷a i zaskakuj帷a. Z ogromn przyjemno軼i polecam.

Recenzja pojawi豉 si r闚nie na mojej stronie - Mama, 穎na - KOBIETA

„To, co nam si w g這wie mie軼i, a co nie mie軼i, to do嗆 indywidualna sprawa”

Do powy窺zego cytatu doda豉bym, 瞠 to mie軼i si na kartach ksi捫ki Pauliny 安ist, kt鏎a po raz kolejny ca趾owicie mnie znokautowa豉 swoj now powie軼i „Incognito”. Za ka盥ym razem, gdy si璕am po jej kolejn napisan histori, spodziewam si niespodziewanego i jak do tej pory nigdy si nie zawiod豉m. Tak by這 przy lekturze trylogii „Fighter”, powie軼i „Chech這", czy „Ma豉 M.”, ale tylko pierwszy tom. W swojej najnowszej ksi捫ce, jak zwykle bezapelacyjnie i skutecznie zwodzi, uwodzi, kusi, podnosi ci郾ienie, zaskakuje i roz鄉iesza, a to wszystko na nieco ponad 300 stronach pierwszej ods這ny nowej serii z nowymi, charakterystycznymi i barwnymi bohaterami.

W Katowicach grasuje niebezpieczny seryjny morderca nazywaj帷y siebie Anio貫m, ale z dobroci nie ma on nic wsp鏊nego. Zabija swoje ofiary w perfidny spos鏏, a jego zbrodnie s bardzo podobne do tych, jakie pope軟ia osadzony w wi瞛ieniu Henryk Grzywi雟ki 13 lat temu. Nie wszystkie elementy jednak pasuj do jego metod, bo wygl康a wszystko wprawdzie tak, jakby on znalaz swego na郵adowc, ale jest to jeszcze bardziej bezwzgl璠ny i perfidny. Wida natomiast, 瞠 morderca robi wszystko tak, by ofiary wzbudza造 zainteresowanie konkretnych os鏏 maj帷ych styczno嗆 ze spraw Grzywi雟kiego w przesz這軼i, a s nimi Anka, Artur i Szczepan. Ta tr鎩ka to niesamowity, wystrza這wy, energetyczny zestaw emocjonalny, ale te skuteczny team wsp馧pracuj帷y ze sob doskonale.

Anka Sawicka, a w豉軼iwie Anka Paulina Sawicka (to ju wiemy, 瞠 to alter ego autorki) jest dziennikark 郵edcz, ale ukrywa si pod pseudonimem P.S., gdy pisze artyku造 w rubryce kryminalnej w „Dzienniku 奸edczym”. Natomiast, gdy tworzy ckliwe porady dla kobiet w „Gazecie Kobiecej” ujawnia si pod w豉snym nazwiskiem. To „kr鏊owa paranoi i cesarzowa podejrzliwo軼i”, kt鏎a 酥i w koszulce z napisem „S這dka w ch..!”, nie boi si, m闚i prawd w oczy i zawsze trafia w sedno. Przyja幡i si od lat z Arturem Cienowskim zwanym Cieniem, kt鏎y jest prokuratorem Prokuratury Regionalnej w Katowicach. Przyja幡i si od dwudziestu lat, s sob zafascynowani, wzajemnie si zawsze wspieraj, s wobec siebie szczerzy i otwarcie m闚i, co my郵 o sobie. On u niej cz瘰to 酥i, ale bez erotycznego podtekstu, chocia nie s sobie oboj皻ni. Staraj si jednak trzyma wobec siebie dystans, by nie zniszczy tego, co ich 陰czy. Sp璠zaj ze sob du穎 czasu i mimo, 瞠 jest to znajomo嗆 czysto platoniczna, buzuj w nich hormony i coraz trudniej zapanowa im na swoj natur.

Szczepan Zalewski jest najlepszym przyjacielem Artura i jednym z najlepszych policjant闚, ale te jednym z facet闚, kt鏎zy na Ance robi wra瞠nie swoj pokr璚on osobowo軼i, nieobliczalno軼i i swoj urod w stylu „Jest taki brzydki, 瞠 a 豉dny”. On tak瞠 wyzwala w Ance po膨dliwe instynkty i tu rodzi si dylemat, bo obaj s w jej typie: niegrzeczni, narwani, przystojni i godni grzechu. Ten w徠ek przewija si z w徠kiem kryminalnym, kt鏎y jest r闚nie doskonale poprowadzony. Nie ma w niej scen erotycznych, wulgarnych, ale za to s 鈍ietne potyczki s這wne, komentarze swojego zachowania, okre郵ania samej czy te samego siebie, gdy wszystko poznajemy z dw鏂h r騜nych p豉szczyzn: Artura i Anki, naprzemiennie. Trzecim prowadz帷ym jest tajemniczy Anio, kt鏎ego kwestia wyszczeg鏊niona jest kursyw i form trzecioosobow. Jego spos鏏 my郵enia i osobowo嗆 rozdziela zawsze nast瘼uj帷e po sobie rozdzia造, kt鏎e dodatkowo oznaczone zosta造 grafik nawi您uj帷 do ta鄉 policyjnych.

Nowa powie嗆 Pauliny 安iat i nowi bohaterowie uj窸y moje serce bezwarunkowo. Ich wzajemne potyczki s這wne to pow鏚 do parskni耩, u鄉iechu, przykla郾i璚ia i uniesienia kciuka w g鏎. Specyficzny dob鏎 s堯w, bezpo鈔ednio嗆 w wyra瘸niu swoich stan闚 emocjonalnych, u篡cie wulgaryzm闚 to wszystko ma sw鎩 szczeg鏊ny urok, nie razi, a wr璚z przeciwnie, gdyby ich nie by這, postacie nie by造by tak autentyczne. P豉szczyzna wewn皻rznych dylemat闚 bohater闚 i kryminalne pod這瞠 fabu造 splataj si ze sob, biegn z szalon pr璠ko軼i, zaskakuj帷 zwrotami akcji, wzbudzaj帷 niejednokrotnie szeroki wachlarz emocji, od u鄉iech闚, zaciekawienia po napi璚ie i wzrost nat篹enia odczu.

Paulina 安ist jest dla mnie mistrzyni ci皻ych ripost i s這wnictwa, kt鏎e trudno nazwa grzecznym, ale dzi瘯i temu to, co pisze nie jest mia趾ie i bez wyrazu. Wr璚z przeciwnie – wszystko razem tworzy wci庵aj帷 histori podszyt humorem, otwarto軼i i szczero軼i w tym, co dzieje si mi璠zy bohaterami. Styl tajemniczej pani adwokat jest jedyny w swoim rodzaju i stanowi jej wizyt闚k.

W tej cz窷ci autorka nie powiedzia豉 ostatniego s這wa daj帷 nam niez陰 zagwozdk w ostatnim akapicie. Mimo 瞠 wydaje si, i sprawa jest rozwi您ana i wiemy ju wszystko, to na koniec pozostajemy z otwart buzi i "wywalonymi korami", gdy gro幡ie pobrzmiewa echo przysz造ch zdarze wiej帷 lekko groz. W specyficzny, w typowo 鈍istowym stylu autorka zapowiada kolejne tomy serii wcielaj帷 si niejako w rol Anio豉, (a mo瞠 by豉 nim od pocz徠ku?), pisz帷 do nas w jego stylu, planuj帷, co si stanie w kolejnym tomie, tym samym intryguje zapowiadaj帷 kontynuacj, a nam ciarki chodz w tym momencie po plecach, gdy plany Anio豉 安ista s niepokoj帷e, a ja ju nie mog si doczeka tego, co zrodzi si w jej umy郵e.

Ksi捫k przeczyta豉m, dzi瘯i wydawnictwu Akurat (Muza)

Avatar u篡tkownika - lettoaletto
lettoaletto
Przeczytane:2023-09-03,

Czy lubicie, kiedy jedna ksi捫ka 陰czy w sobie dwa lub wi璚ej gatunk闚?🤔
Ja bardzo! By mo瞠 dlatego uwielbiam tw鏎czo嗆 Pauliny 安ist, zawsze dobrze si bawi przy tych sensacyjnych komediach romantycznych!

Tym razem autorka zaserwowa豉 nam nieco inne po陰czenie, nadal z jej flagowym poczuciem humoru i iskrz帷 chemi, ale te kilkoma trupami...🫢
Jestem zachwycona t kryminaln wersj 安ista i tak bardzo nie mog doczeka si dalszego ci庵u!

G堯wnymi bohaterami jest para wieloletnich przyjaci馧- dziennikarka 郵edcza Anka i prokurator regionalny Artur.
Oboje zostan w jaki spos鏏 wplatani w spraw seryjnego zab鎩cy, kt鏎y po latach pojawi si w tym samym miejscu.
Tylko jak, skoro od dawna siedzi w wi瞛ieniu?😉
Artur, Ania i Szczepan - jeden z policjant闚 pracuj帷ych przy sprawie, spr鏏uj wsp鏊nie odkry to窺amo嗆 mordercy.
B璠zie to trudne i nieco przera瘸j帷e, skoro on najwyra幡iej zna ka盥y ich ruch...
Czy zd捫 przed kolejnymi ofiarami?
A mo瞠 oni sami nimi b璠?

Ile si tu dzia這! Wkr璚i豉m si w t histori tak bardzo, 瞠 przeczyta豉m j od deski do deski w kilka godzin. 😊
安ietnie skonstruowany w徠ek kryminalny miesza si tu z ma造m emocjonalnym tr鎩k徠em, wy鄉ienitym humorem i cudown przyja幡i. W豉郾ie ten element najbardziej mnie tu zaskoczy i zachwyci.😁 To chyba pierwsza taka opisana przez autork relacja i, kurcz, pokocha豉m j od pierwszych stron. Jednocze郾ie te rozterki bohater闚 by造 bardzo sensowne, a Szczepan okaza niez造m konkurentem dla Artura. 😁 Jak si ta pl徠anina emocji i pragnie sko鎍zy?
No c騜, my郵, 瞠 t tr鎩k mo瞠 chwilowo rozproszy co innego... 😉

A wracaj帷 do w徠ku kryminalnego, dla mnie chyba najwi瘯szym wska幡ikiem jako軼i jest to, 瞠 nie domy郵i豉m si, kim jest sprawca. Nawet, je郵i przez nanosekund przesz這 mi to przez my郵, to autorka skutecznie wyprowadza豉 mnie w pole.😊
Lubi naprzemienn perspektyw, a tutaj zosta豉 ona jeszcze wzbogacona o przemy郵enia mordercy, co studzi這 troch pozytywne emocje i wprowadza這 odpowiedni klimat, aby zaraz znowu powr鏂i do zabawnych przepychanek s這wnych i picia drink闚.😁
Kocham t mieszank i naprawd, naprawd chc ju wiedzie, co b璠zie dalej, chocia zako鎍zenie by這 fajnie i zgrabnie zorganizowane, a tak瞠 efektowne. Ja chyba po prostu zawsze czuj niedosyt po ksi捫kach 安ista. 😁
安ietna! 8,5/10🖤

„By這 co podniecaj帷ego w takim przes逝chaniu, pewnie dlatego 瞠 nie traktowali鄉y go na serio. A ja wiedzia豉m jak dobry jest w swojej robocie i 瞠 gdybym by豉 tu w charakterze 鈍iadka, a nie jego „soulmate”, to wcale nie by這by mi do 鄉iechu. Ani do prowokacji”

Dziennikarka i prokurator.
Przyja潯 i po膨danie.

Idealnie zaplanowane i przeprowadzone morderstwo. Potem nast瘼ne. A potem wszystko, dos這wnie wszystko wymyka si spod kontroli. I to nie tylko bohaterom, ale tak瞠 zab鎩cy…

No i mamy to!

Kolejna ksi捫ka Pauliny 安ist, kt鏎a rozpoczyna ca趾iem now seri. I cho tym razem nie mamy dotychczasowych slogan闚 promuj帷ych jej ksi捫ki #ostryj瞛yk #ostrajazda #ostryseks to zapewniam Was, 瞠 unikatowy styl i ten pazur pisarski Pauliny pozostaje ten sam, chocia w bardziej mrocznej wersji. Bohaterowie to jak瞠by inaczej - totalny samiec alfa, a nawet dw鏂h i kobieta, kt鏎a nie da sobie w kasz dmucha. Humor i dialogi, jak zwykle na totalnie odjechanym poziomie. Tylko, ten zagadkowy seryjny morderca i ta jego mroczna tajemnica, powoduje, 瞠 ten dreszczyk emocji, wci捫 czujemy na karku. Tym razem autorka funduje nam kontretny tr鎩k fascynacji Anka, Artur i Szczepan i w tym momencie sama nie wiem komu bardziej kibicuj. To tak jak by si mia這 wybiera pomi璠zy Zimnym a Wyrw, no nie da si, po prostu si nie da.

Poza tym autorka, ponownie 鈍ietnie odda豉 atmosfer i charakter ksi捫ki : krymina, sensacja, thriller.

Mamy to wszystko i to w totalnie zaskakuj帷ym wydaniu!

Reasumuj帷 Paulina 安ist - Brawo Ty!!!

Przewy鄉ienita jak ka盥a poprzednia i jak si mog za這篡, ka盥a nast瘼na ksi捫ka Pauliny.

I chocia styl, humor i bohaterzy niezmiennie zaje#i軼i, to atmosfera ksi捫ki, fabu豉 i to co, co od pocz徠ku wisi w powietrzu - jest totalnie inne.

Gor帷o polecam i czekam na kolejny tom, bo ko鎍闚ka sprawia, 瞠 okazuje si „瞠 niebezpiecze雟two nadal wisi w powietrzu i to jeszcze nie koniec…”

Tylko poprosz o wi璚ej seksu ;-).

Hmmm, chocia to jedno zaskakuj帷e macanko ( nawet dla bohater闚 ) noooo, na pi徠k z plusem!

Nowa seria,nowi bohaterowie,ale tematyka niezmiennie ta sama(i mi璠zy innymi za to kocham autork). Prokurator,policjant,dziennikarka i psychopatyczny seryjny morderca. Historia w ,kt鏎ej nic nie jest do ko鎍a takie jakim si wydaje.Wed逝g mnie Paulina ma ogromny talent pisarski. Potrafi stworzy opowie嗆,kt鏎 ,,trzeba" przeczyta za jednym razem,bo je瞠li chcemy j od這篡 to ,,wzywa" nas tak g這郾o,瞠 nie spos鏏 si powstrzyma od ponownego si璕ni璚ia po ni. Tomy zako鎍zone tak,瞠 nie mo積a doczeka si kontynuacji. Uwielbiam tworzonych przez ni bohater闚:Wyszczekane laski i silnych facet闚, kt鏎ym ci篹ko si oprze(w ka盥ej serii mam swojego m篹a i nie jestem w stanie zdecydowa si na jednego z nich). ,,Incognito " to kolejna ksi捫ka wpisana na list tych do kt鏎ych b璠 chcia豉 kiedy wr鏂i,a was zach璚am do si璕ni璚ia po t pe軟 humoru,akcji i t逝monych uczu histori.

Avatar u篡tkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2023-10-17, Ocena: 4, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2023,

Nowa seria kryminalna. Artur i Anka to dwie bratnie dusze, 陰czy ich wszystko, znajomo嗆 od zawsze, ci皻y j瞛yk, zaintresowania, praca. Nie 陰czy ich tylko seks, chocia w豉軼iwie nie wiadomo dlaczego. Wsp鏊nie szukaj seryjnego zab鎩cy, kt鏎y mianuje si Anio貫m. "Anio by ponad problemami szarych ludzi; wi璚ej by ich rozwi您aniem. Po nim nast瘼owa豉 ju tylko ciemno嗆. Nikt, kto trafi na list Anio豉, nie zdo豉 si uratowa." Ksi捫ka sk豉da si z kr鏒kich rozdzia堯w, gdzie narratorami jest na przemian Anka i Artur. Dzi瘯i temu poznajemy ich my郵i i opinie. Zabawne przekomarzania tej pary przykrywaj toczone si 郵edztwo i brutalne zbrodnie. Jak dla mnie troch za du穎 wulgaryzm闚. Nie mia豉m wytypowanego mordercy, ale ten opisany, zaskoczy mnie.

Avatar u篡tkownika - Kaktuslovebook
Kaktuslovebook
Przeczytane:2023-09-12, Ocena: 6, Przeczyta豉m,

? RECENZJA ?
"B璠zie myli tropy, b璠zie m帷i i wyprowadza manowce. A oni nie zauwa膨... ani jedna z tych, podobno dobrych w swoim fachu, muszek nie zorientuje si, gdzie czai si paj彗. P鏦i nie b璠zie za p騧no."

Wsp馧praca reklamowa z @rozdzial.milosc

Prokurator Artur i dziennikarka Anna znaj si od lat jak 造se konie. Pomagaj sobie kiedy mog, bo cho wykonuj r騜ne zawody, to cz瘰to doskonale uzupe軟iaj si. Jak to mawiaj, co dwie g這wy to nie jedna. Tak samo jak znaj si dobrze, tak ci庵nie ich do siebie, wr璚z iskrzy na ka盥ym kroku, ale 瘸dne nie chce p鎩嗆 dalej by zaryzykowa dotychczasow przyja潯. Nagle wyp造wa dosy ciekawa i skomplikowana sprawa morderstw, kt鏎e mog mie co wsp鏊nego z podobnymi wydarzeniami z przed lat. Winny dawniejszych czyn闚 siedzi od lat, to kto morduje teraz, i to w bardzo podobny spos鏏? Sprawa 陰czy wi璚ej os鏏, kt鏎e mog na sobie polega, lecz czy na pewno? B璠zie ciekawie, bardzo skomplikowanie i ekscytuj帷o, dodatkowo z du篡m dreszczykiem grozy.

Paulina 安ist kolejny raz da豉 czadu. Kiedy my郵imy, 瞠 lepiej si nie da, ona udowadnia, 瞠 jeste鄉y w b喚dzie i zrzuca a nas ponownie bomb. Ksi捫ka 陰czy elementy krymina逝, lekkiego thrillera i delikatnego romansu z wieloma podtekstami bardzo ci皻ym j瞛ykiem bohater闚, kt鏎zy w jednej chwili potrafi dialogami nas bardzo rozbawi i zaskoczy. Bohaterowie si przyja幡i, cho wi瘯szo嗆 stoi po stronie prawa, a Ania jest dziennikark doskonale uzupe軟iaj帷 towarzystwo. Anna ma wiadomo軼i do artyku堯w z pierwszej r瘯i, za to odwzajemnia si swoj spostrzegawczo軼i, otwartym umys貫m, nietuzinkowym my郵eniem. Znaleziono ofiar morderstwa bardzo podobnego do 郵edztwa z przed lat. Zacznie si robi niebezpiecznie, ofiar b璠zie przybywa, 郵edztwo b璠zie skomplikowane, fakty si pomieszaj, a dowody b璠 niekiedy sfa連zowane. Spostrzegawczo嗆 i niepodawanie emocjom b璠zie tutaj kluczowe, zw豉szcza, 瞠 morderca b璠zie bli瞠j ca貫j ekipy ni im si wydaje, dosi璕aj帷 najczulszych punkt闚, siej帷 strach, gro膨c. B璠zie si dzia這. Ale nieustraszona ekipa nie podda si bez walki i mimo zagro瞠nia czyhaj帷ego tu tu, udowodni, 瞠 takich drugich nie ma. B璠zie niebezpieczne, zabawnie, ostro i niezwykle klimatycznie. Polecam, zach璚am do przeczytania a na pewno nie po瘸逝jecie. T ksi捫k pokochaj mi這郾icy krymina逝 jak i romansu.

Avatar u篡tkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2023-08-30, Ocena: 5, Przeczyta貫m,

Jakimi cechami wed逝g Was charakteryzuje si dobry dziennikarz 郵edczy? Jest to zaw鏚 pe貫n adrenaliny, wyzwa, odkry i niebezpiecze雟tw, wi璚 zapewne nie ka盥y si do niego nadaje... Mo瞠 znacie jakiego dziennikarza 郵edczego osobi軼ie?

***

Tej recenzji nie mo積a rozpocz望 inaczej ni jednym wielkim woooow !

Uwielbiam wszystkie ksi捫ki Pauliny 安ist, jednak ,,Incognito" to zupe軟ie nowy wymiar jej tw鏎czo軼i. Stworzenie fabu造 opieraj帷ej si o psychopatycznego seryjnego morderc by這 strza貫m w 10 ! Jego plan dopracowany by w najdrobniejszym szczeg鏊e, gra w kt鏎 gra i jak bawi si bohaterami to co mistrzowskiego i przyprawiaj帷ego o ciarki na ca造m ciele. Prawie do samego ko鎍a ci篹ko by這 przewidzie kto jest Anio貫m, a samo zako鎍zenie sugeruje, 瞠 Autorka 豉dnie namiesza豉 i gra dopiero si rozkr璚a.

Nowi bohaterowie w niczym nie ust瘼uj tym kt鏎ych ju mieli鄉y okazj pozna z poprzednich ksi捫ek Autorki. Nie brakuje im przys這wiowych jaj, g堯wna bohaterka to twarda babeczka, a faceci to typowi samce Alfa. Pomi璠zy dw鎩k g堯wnych bohater闚 - Ank i Arturem niesamowicie iskrzy. 安ist sprawia, 瞠 czytelnikowi od czytania ich scen robi si gor帷o, ale uwaga tutaj b璠zie spojler! Nie ma ANI JEDNEJ sceny 堯磬owej! Natomiast jest tr鎩k帷ik, a dok豉dnie dw鏂h kumpli (bo obok Artura wyst瘼uje jeszcze Szczepan) kt鏎zy ch皻nie by z Ank te sceny 堯磬owe odegrali ? I wiecie co? S to naprawd godni przeciwnicy, a wyb鏎 pomi璠zy nimi mo瞠 by bardzo trudny. A mo瞠 Anka nie b璠zie wybiera? ? Mam nadziej, 瞠 Autorka nie b璠zie nas d逝go trzyma w niepewno軼i i kolejny tom uka瞠 si ju niebawem!

,,Incognito" to wed逝g mnie najlepsza ksi捫ka Pauliny 安ist. W dalszym ci庵u otrzymujemy genialnych bohater闚, ci皻y j瞛yk, zabawne dialogi, specyficzny humor Autorki, nawi您ana do tego co obecnie dzieje si na 鈍iecie, no i co zupe軟ie nowego... mistrzowsko wykreowan posta seryjnego mordercy.

Droga Autorko - chapeau bas ?

Avatar u篡tkownika - Colibri
Colibri
Przeczytane:2023-08-22, Ocena: 5, Przeczyta豉m,

Incognito

Ksi捫ki Pauliny 安ist znam ju dobrze, wi璚 w stosunku do tej histori mia豉m du瞠 oczekiwania. Na szcz窷cie w og鏊e si nie zawiod豉m, poch這n窸am j na raz, bo ma w sobie dok豉dnie to na co czeka豉m, czyli wspania造ch, b造skotliwych bohater闚, ciekaw dramatyczn akcj, mas humoru i jeszcze wi璚ej ci皻ych ripost. To co si tam dzieje, czyli poszukiwanie seryjnego mordecy i ca豉 zbrodnia kt鏎 pope軟ia, zapiera dech w piersiach. Czytelnik chce znale嗆 przest瘼c tak samo jak bohaterowie, a po drodze nie brakuje zawirowa. Wydawa這 mi si jednak, 瞠 w tej ksi捫ce mniej ni w poprzednich, by這 scen seksualnych. Nie dajcie si jednak zmyli, mimo wszystko czu by這 w niej romans i napi璚ie, a zako鎍zenie powie軼i, je瞠li chodzi o ten temat, wr璚z ci庵nie do kolejnego tomu. Niewiem co b璠zie z bohaterami w kolejnych tomach, wiem 瞠 ich bardzo polubi豉m i trzymam kciuki za wszystkich.

Inne ksi捫ki autora
Przekr皻
Paulina 安ist0
Ok豉dka ksi您ki - Przekr皻

Gdzie jest granica chciwo軼i? Nie ma jej? A mo瞠 po prostu jej nie wida, kiedy oczy przes豉nia mg豉 po膨dania? Kilka osób b璠zie musia這 powa積ie...

Facet na wakacje
Paulina 安ist0
Ok豉dka ksi您ki - Facet na wakacje

Jedena軼ie pikantnych mi這snych historii, kt鏎e zapewni niezapomnian podr騜 do krainy rozkoszy. Niezobowi您uj帷y flirt z atrakcyjnym nieznajomym w...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Medea z Wyspy Wisielc闚