Inne stany świadomości

Recenzja „Inne stany świadomości”

„Jak miło oderwać się od tych wszystkich męczących, nadpsutych duszyczek i znaleźć ukojenie intelektualne w ramionach Profesora.”

„Inne stany świadomości” to powieść wydana w 2023r. Jej autorką jest Natalia Szymańczyk. W wolnym czasie podróżuje i czyta. Od zawsze interesowała się słowem pisanym. Jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Jej debiutancka powieść nosi tytuł „Inne stany świadomości”.

Amelia Tudor jest trzydziestoletnią kobietą która żyje samotnie. Praca w agencji PR i studia doktoranckie to jej główne zajęcia. W firmie zdarzają się dni w których jest więcej zabawy niż pracy, a na studiach dobrze się bawi, ponieważ kobieta uwielbia swojego profesora, to i tak przyjaciele Amelii nie dają jej zapomnieć o wolnym i odpoczynku. Dlatego pewnego dnia wyciągają ją na imprezę w której kobieta poznaje Teofila. Mężczyzna jest bezczelny i na zbyt pewny siebie, kocha używki i kobiety. Amelia wie, że nie jest on dla niej, ale mimo wszystko, ciekawie spędzany czas, sprawia że kobieta daje się ponieść nowej znajomości. Jak potoczy się ta relacja? I jaką tajemnicę skrywa Teofil?

Co mogę napisać od siebie? Jak zaczęłam czytać „Inne stany świadomości” byłam zachwycona, książka napisana jest w formie pamiętnika, co mi się bardzo podobało, pokochałam też przyjaciela Amelii, myślę, że to on rozjaśnił mi tą książkę, niestety moje pozytywne nastawienie szybko się zmieniło. Bohaterka przedstawiona jest jako mądra oczytana kobieta, a moim zdaniem podejmuje bardzo głupie decyzje, przez co ciężko było mi ją polubić, a niestety bez minimalnej sympatii do bohatera ciężko mi przeżywać ich emocje. Po za tym czytając książkę przez większość czasu, nie wiedziałam do czego opowieść zmierza. Nie czułam żeby miała ona jakiś punkt kulminacyjny historii. Przez co, ciężko mi było zatęsknić do tej powieści po odłożeniu książki, czy nawet relaksować się gdy już ją czytałam.

Informacje dodatkowe o Inne stany świadomości:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2023-01-18
Dodał/a opinię: Colibri

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Inne stany świadomości

Kup książkę Inne stany świadomości