Tom 2 cyklu Izabela

Szukacie godnej uwagi powieści z historią w tle? Przychodzę z pomocą. „Izabela i sześć zaginionych koron" Krzysztofa P. Czyżewskiego to książka, którą należy przeczytać.
Księżna Izabela Czartoryska zaintrygowana tajemniczym zaginięciem koron królewskich oraz chęcią pokrzyżowania planu Carowi Aleksandrowi, który zdobywając Koronę Chrobrego, chce poniżyć Polaków, decyduje się na jej odnalezienie. Razem z Migdałem udaje się w wyjątkową podróż, od Wrocławia po Kraków kończąc na Warszawskich Łazienkach. Czy trafią na trop największej tajemnicy, szczególnie, że nikt wcześniej nie interesował się najcenniejszymi regaliami królewskimi?
👑Idealnie skrojona opowieść zwraca na siebie uwagę wyjątkowymi bohaterami, duetem wyśmienitym, niezwykle barwnym, który ma unikalny talent do rozwiązywania nawet najtrudniejszych zagadek. Pomysł z połączeniem wątku korony jako symbolu władzy królewskiej, polskiego skarbu narodowego z wątkami z życia rozmaitych postaci historycznych jest genialnym zabiegiem. Pozostając w klimacie historycznym, warto wspomnieć również o świetnie odzwierciedlonym XVIII wiecznym sztafażu okraszonym obfitą dawką wydarzeń, gdzie realizm i legendy przenikają się między sobą. Poszukiwanie prawdy przeplatane przygodą, manipulacją, kłamstwami, chciwością, kradzieżą i wstawkami z aromatycznymi piernikami w czekoladzie rozgrywają się na tle wybornych dialogów. Doskonale zrealizowana fabuła wyróżniająca się detalami, ozdobnikami, katedrami, płótnami, listami i sprawnie napisanym językiem.
Tak się pisze dobre powieści.
Polecam powieść wciągającą od pierwszego zdania, gdzie fikcja literacka idealnie wpasowuje się w historię Korony Chrobrego.

Informacje dodatkowe o Izabela i sześć zaginionych koron :

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2023-10-25
Kategoria: Historyczne
Dodał/a opinię: DZZG

Tagi: historyczne

Zobacz opinie o książce Izabela i sześć zaginionych koron

Kup książkę Izabela i sześć zaginionych koron

Izabela. Świat w płomieniach
Krzysztof P. Czyżewski0
Okładka ksiązki - Izabela. Świat w płomieniach

Księżna Izabela Czartoryska, kobieta renesansu, której przyszło żyć w kraju wymazanym z mapyEuropy, dostaje szansę uratowania swojej ukochanej ojczyzny...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis