Jak bez napięć wychować pewne siebie dziecko

„Książka autorstwa M. Doucleff wywraca współczesne pojmowanie rodzicielstwa do góry nogami, dając rodzicowi nadzieję na wychowanie bez krzyków i agresji współpracującego dziecka, które nie boryka się z brakiem pewności siebie i niekontrolowaną frustracją. Ten poradnik „zrzuca” dziecko z rodzinnego piedestału, ale w duchu miłości i rozsądku.” - tak o książce pisze wydawca i wiecie co? Zdecydowanie się z tym zgadzam.

Na wstępie warto zaznaczyć, że poradnik ten został napisany nie tylko przez panią doktor, ale i przede wszystkim matkę, która miała problemy ze swoim dzieckiem. dlatego książka nie opiera się wyłącznie na wiedzy teoretycznej, ale i przede wszystkim praktycznej.

Autorka ukazuje nam uniwersalne podejście do wychowanie, dzięki któremu bez krzyków i złości wychowamy szczęśliwe i pewne siebie dziecko, które będzie od małego znało swoją wartość. Dzięki poradnikowi zrozumiemy, dlaczego nasze dziecko ciągnie do złych zachować i poznamy złote środki jak temu przeciwdziałać.

Mając problemy z wychowaniem własnego dziecka, pani doktor zaczęła zastanawiać się jak wychowują się dzieci w innych kulturach i tak dzięki temu wraz z nią wyruszamy na przygodę wychowawczą do Majów z Ameryki, Hadzabe (z Afryki) i Inuitów (z Arktyki). W każdym z tych miejsc dzieci wychowuje się inaczej i każdy z nich ma inny sposób na to, aby dziecko było pewne siebie. Czerpanie z innych kultur i taka podróż jest czymś naprawdę fascynującym i przede wszystkim wyróżniającym poradnik ten na tle innych.

Jednak tak jak w każdym poradniku znajdują się tu rzeczy z którym się zgadzam, ale i takie które nie mieszczą mi się w głowie. Ale muszę przyznać, że całość wypada naprawdę świetnie i sądzę, że jak tylko mój synek podrośnie to jeszcze raz do niego wrócę. Zdecydowanie polecam wszystkim rodzicom!

Informacje dodatkowe o Jak bez napięć wychować pewne siebie dziecko:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-09-21
Kategoria: Medycyna i zdrowie
Tytuł oryginału: Hunt, Gather, Parent: What Ancient Cultures Can Teach Us About the Lost Art of Raising Happy, Helpful Little Humans
Dodał/a opinię: ktomzynska

Tagi: Opieka nad dzieckiem i wychowanie - poradniki

Zobacz opinie o książce Jak bez napięć wychować pewne siebie dziecko

Kup książkę Jak bez napięć wychować pewne siebie dziecko

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;