Jak zadbać o zdrowie swojego dziecka. Radzi Mama Pediatra

Jak zadbać o zdrowie swojego dziecka” – Dagmara Chmurzyńska-Rutkowska

„Wylecz się z niewiedzy i zadbaj o zdrowie swojego dziecka” takim stwierdzeniem zostajemy przywitani, gdy otwieramy książkę.

Kiedy na świecie pojawia się dziecko, rodzice chcą stać się specjalistami w każdej dziedzinie. Nie jest prosto. Każdy z nas popełnia błędy i nie bójmy się do nich przyznawać. Nikt z nas nie jest alfą i omegą. Dziecko to mały cud – cud, który należy pielęgnować. Stresujemy się, gdy nasze dziecko zaczyna chorować. Nie zawsze udaje się nam ochronić go przed wirusami czy innymi „dziadostwami”.

W tym poradniku dostajemy odpowiedzi na pytanie: jak właściwie pielęgnować dzieciątko od pierwszych dni jego życia?

Otrzymujemy tu odpowiedzi od lekarza, specjalistki pediatrii, matki trójki dzieci. Dzieli się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Język jest przystępny, dla każdego. Zagadnienia są przedstawione w sposób prosty.

Odporność – to dość kluczowe zjawisko. Jak ją pielęgnować i jak jej nie zepsuć. Jak nie przegrzewać dziecka, które traci odporność, a powinno ją mieć. Zostają obalone niektóre mity. Nie dajmy sobie wmówić, że autyzm da się wszczepić. Jakie błędy popełniają rodzice, z niewiedzy, bądź gdy są zbyt ambitni?

Świetnie jest przedstawione udzielenie pierwszej pomocy dziecku. Wiadomo, w chwili zagrożenia człowiek popełnia błędy, ale po przeczytaniu poradnika zawsze z tyłu głowy coś zostaje. Warto zdobywać wiedze, ponieważ w najmniej oczekiwanym momencie życia może się nam przydać. Bez przygotowania, zostaniemy poddani próbie.

Książka Mamy Pediatry pozwala zdobyć wiedzę. Obala mity. Dostajemy odpowiedzi na pytania. Uważam ją za niezbędnik każdego rodzica.

Pomimo tego, że swoich dzieci jeszcze nie posiadam, ale mam nadzieję, że w przyszłości będzie mi dane skorzystać z tych porad.

Informacje dodatkowe o Jak zadbać o zdrowie swojego dziecka. Radzi Mama Pediatra:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-10-27
Kategoria: Medycyna i zdrowie
Dodał/a opinię: Sylwia Kuczerka

Tagi: Opieka nad dzieckiem i wychowanie - poradniki bóg

Zobacz opinie o książce Jak zadbać o zdrowie swojego dziecka. Radzi Mama Pediatra

Kup książkę Jak zadbać o zdrowie swojego dziecka. Radzi Mama Pediatra