Kiedy nadejdziesz

Jeszcze do niedawna powieść obyczajowa gościła u mnie raz na jakiś czas, ale jeśli każda, którą biorę do ręki ma być taka jak "Kiedy nadejdziesz" to ten gatunek literacki, wkrótce zdominuje moją biblioteczkę.

Aleksandra i Jan mieszkają w pięknym domu,a pieniędzy im nie brakuje. On jest architektem, a Ona pracuje w domu jako tłumaczka literatury łotewskiej. Do szczęścia brakuje im tylko dziecka, jednak Ola już 6 razy straciła ciąże. Za namową przyjaciółki wynajmują surogatke. Maria i Włodek to przeciętna rodzina. On pracuje jako dźwigowy na budowie. Ona jest opiekunką osób starszych. Ich jedyna 15-letnia córka jako małe dziecko uległa wypadkowi,w wyniku czego jeździ na wózku. Pojawia się szansa aby mogła chodzić jednak musi przejść kosztowną operację za granicą.

Historia opisana przez Autorke mogła by zdarzyć się tak naprawdę każdej z nas i z pewnością niejednej się zdarzyła. Dwie kobiety z dwóch różnych światów, różnie doświadczone przez los, który w pewnym momencie splata ich ścieżki.

Anna Karpińska stworzyła wciągająca fabułę, w której poruszyła wiele problemów, wobec których nie sposób przejść obojętnie: samotność ludzi starszych, problemy z płodnością, badania prenatalne, zdrady małżeńskie, przyjaźń, niepełnosprawność. Daleka jest Ona od jednoznacznych ocen, ale pokazuje, że każda rzecz ma dwie strony i jej ocenianie zależy od punktu widzenia.

Świetnie napisana, przepiękna historia, z nutką tajemniczości która skończyła się w tak niespodziewanym momencie, że gdybym tylko mogła, już sięgałabym po kolejną część. Gorąco polecam!

Informacje dodatkowe o Kiedy nadejdziesz:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2021-09-07
Dodał/a opinię: Zyciezokladki

Zobacz opinie o książce Kiedy nadejdziesz

Kup książkę Kiedy nadejdziesz

Bywają momenty w życiu, wobec których jesteśmy bezradni.

Rozważna czy romantyczna?
Anna Karpińska0
Okładka ksiązki - Rozważna czy romantyczna?

Poruszająca opowieść o determinacji w dążeniu do szczęścia, które nie zawsze zależy od naszej woli. Po wielu latach Natalia, redaktorka jednego z gdańskich...

Pozwól sie uwieść
Anna Karpińska0
Okładka ksiązki - Pozwól sie uwieść

Marta, kobieta po czterdziestce, zostaje sama z dorastającymi bliźniakami, córką i synem. Rozstanie z niewiernym mężem jest dla niej dramatyczną decyzją...