Kiedy nadejdziesz

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2021-09-07
Dodał/a opinię: Zyciezokladki

Jeszcze do niedawna powieść obyczajowa gościła u mnie raz na jakiś czas, ale jeśli każda, którą biorę do ręki ma być taka jak "Kiedy nadejdziesz" to ten gatunek literacki, wkrótce zdominuje moją biblioteczkę.

Aleksandra i Jan mieszkają w pięknym domu,a pieniędzy im nie brakuje. On jest architektem, a Ona pracuje w domu jako tłumaczka literatury łotewskiej. Do szczęścia brakuje im tylko dziecka, jednak Ola już 6 razy straciła ciąże. Za namową przyjaciółki wynajmują surogatke. Maria i Włodek to przeciętna rodzina. On pracuje jako dźwigowy na budowie. Ona jest opiekunką osób starszych. Ich jedyna 15-letnia córka jako małe dziecko uległa wypadkowi,w wyniku czego jeździ na wózku. Pojawia się szansa aby mogła chodzić jednak musi przejść kosztowną operację za granicą.

Historia opisana przez Autorke mogła by zdarzyć się tak naprawdę każdej z nas i z pewnością niejednej się zdarzyła. Dwie kobiety z dwóch różnych światów, różnie doświadczone przez los, który w pewnym momencie splata ich ścieżki.

Anna Karpińska stworzyła wciągająca fabułę, w której poruszyła wiele problemów, wobec których nie sposób przejść obojętnie: samotność ludzi starszych, problemy z płodnością, badania prenatalne, zdrady małżeńskie, przyjaźń, niepełnosprawność. Daleka jest Ona od jednoznacznych ocen, ale pokazuje, że każda rzecz ma dwie strony i jej ocenianie zależy od punktu widzenia.

Świetnie napisana, przepiękna historia, z nutką tajemniczości która skończyła się w tak niespodziewanym momencie, że gdybym tylko mogła, już sięgałabym po kolejną część. Gorąco polecam!

Tagi: bóg

POLECANA RECENZJA

Zobacz opinie o książce Kiedy nadejdziesz

Kup książkę Kiedy nadejdziesz

Szukając przystani
Anna Karpińska0
Okładka ksiązki - Szukając przystani

Anna Karpińska nową sagą znowu poruszy serca czytelniczek! Wanda nareszcie będzie mogła zrealizować swoje marzenia. Emerytura to miał być jej czas. Jednak...

Nie zabijaj tej miłości
Anna Karpińska0
Okładka ksiązki - Nie zabijaj tej miłości

Anna prowadzi ustabilizowane życie naukowca u boku swego męża Tomasza, który jest udziałowcem w rodzinnej kancelarii notarialnej. Barbara zmaga...

Bywają momenty w życiu, wobec których jesteśmy bezradni.

Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka