Kochając pana Danielsa

Czy spotkaliście kiedyś książkę, po przeczytaniu, której macie od razu ochotę znów po nią sięgnąć? Ja miałam tak, kiedy skończyłam czytać „Kochając Pana Danielsa”.  Od jakiegoś czasu bardzo polubiłam czytać literaturę obyczajową, a ta książka jest po prostu cudowna. Był to dla mnie świetny przerywnik w thrillerach/kryminałach, które aktualnie czytam. Do tego trudny czas w moim życiu sprawił, ze bardzo mocno przezywałam historie i utożsamiałam się z bohaterami.

Poznajemy Ashlyn, kiedy rozpoczyna nowe życie. Niestety nie potrafi poradzić sobie ze stratą, która rozrywa jej duszę. Kiedy przybywa do nowego miejsca, gdzie ma rozpocząć nową szkołę poznaje Daniela, który od samego początku zapiera jej dech w piersi. Chłopak również jest zauroczony Ashlyn jednak młodzi nie mogą ujawnić swojej miłości. Jak rozwinie się ich znajomość? Jak dziewczyna odnajdzie się w nowym otoczeniu?

Zakochałam się. Dla mnie ta książka była nieodkładalna. Świat Ashlyn i Daniela wciągnął mnie bez reszty i najchętniej odłożyłabym wszystkie obowiązki i nie rozstawała się z lekturą. Dawno nie czytałam tak pięknej romantycznej książki, która jednocześnie porusza tak wiele ważnych i trudnych tematów. Nie dajcie się zwieść Brittainy C. Cherry.

Kochając Pana Danielsa to książka naładowana ogromną dawką emocji. Właśnie to sprawia, że nie można się od niej oderwać. Początkowo historia może wydawać się banalna. Miłość, która próbuje przetrwać wszystkie przeciwności, które stają na jej drodze. Jednak autorka nie skupia się tylko na tym.  Strata bliskiej osoby i ból, który wypełnia każdą komórkę naszego ciała, ukrywany homoseksualizm i wielkie obawy przed ujawnieniem się, nieprzebolała strata i żal, który temu towarzyszy, poczucie winy. Autorka zalewa nas taką dawką emocji, że nie sposób nie uronić łzy. Byłam ogromnie poruszona lekturą, wielokrotnie kibicowałam bohaterom, a autorka wciąż mnie zaskakiwała. Czasem boleśnie.

Bardzo przypadł mi do gustu styl autorki oraz przyjemny i lekki język, którego używa. Na pewno sięgnę po kolejne książki autorki, bo czytanie historii Ashlyn i Daniela było dla mnie niesamowitą przyjemnością.

Moja ocena 10/10

Informacje dodatkowe o Kochając pana Danielsa:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2015-06-17
Dodał/a opinię: Katarzyna Bębenek

Zobacz opinie o książce Kochając pana Danielsa

Kup książkę Kochając pana Danielsa

Nim ją poznałem, nie wiedziałem, co to życie. Po niej nigdy nie poznam co to śmierć.

Żywioły (Tom 1). Powietrze, którym oddycha
Brittainy C. Cherry0
Okładka ksiązki - Żywioły (Tom 1). Powietrze, którym oddycha

Ostrzegano mnie przed Tristanem Colem. ,,Trzymaj się od niego z daleka", mówili. ,,Jest okrutny". ,,Jest zimny". ,,Życie go nie oszczędzało"...

Art & Soul
Brittainy C. Cherry0
Okładka ksiązki - Art & Soul

Nowa powieść autorki ,,Kochając pana Danielsa" W szkole średniej byłam młodą, niepozorną artystką. Nie zauważano mnie. Pomijano. Olewano. Teraz jestem...