Kod ze zniżką

Uwielbiam komedie romantyczne, bo można przy nich się pośmiać, a jednocześnie rozmarzyć przy romantycznych wątkach, niestety mam spore wymagania, jeżeli chodzi o ten gatunek.
Zaczynając od początku, czyli od tytułu to nie ma on nic wspólnego z fabułą, książka jest zupełnie o czymś innym, ale w sumie nie to jest najważniejsze. Poznajemy tutaj prawie trzydziestoletnią Esterę Bidet, dziewczyna ma urodziny dopiero za sześć miesięcy, co uparcie wszystkim powtarza, ma trochę nadwagi, ale to dlatego, że uwielbia podjadać i ciągle sobie powtarza, że nie długo zacznie ćwiczyć, ale ten czas nigdy nie nadchodzi. Opisani są tutaj wszyscy byli mężczyźni bohaterki, było ich kilku i każdy z nich był dziwny, ale to nic w porównaniu z jej przyjaciółkami, jest ich sporo i każda z nich jest, lekko mówiąc, dość nienormalna. W sumie to nic w porównaniu z matką Estery, kobieta twierdzi, że skoro córka jest już po trzydziestce, bo nie jest w stanie zapamiętać, że córka jest dopiero przed tym magicznym wiekiem, to już jest bezpłodna, na zawsze zostanie starą panną i w ogóle już powinna kłaść się do grobu. W obecnych czasach kobiety po trzydziestce dopiero zaczynają myśleć o małżeństwie i dzieciach, więc postawa tej kobiety jest mocno dziwna i niepokojąca.
Książka pewnie za zadanie miała pokazać właśnie dziwnych ludzi i dziwne sytuacje, niestety jest tutaj tego za dużo, zamiast mnie to bawić, tylko irytowało. Kiedy Estera poznała mężczyznę, zaczęłam się cieszyć, że teraz będzie fajnie i romantycznie, niestety mocno się myliłam, relacja tych dwojga to dopiero był dla mnie szok.
Przedziwne są też sceny, które trwają po kilka kartek, drogę, którą przebyła Estera, żeby poznać swojego księcia, czytałam tyle czasu, ile ona na pewno spędziła w podróży, więc ciągle wypatrywałam, kiedy każda scena się zakończy.
Nie uważam, że ta książka jest zła tylko po prostu nie w moim guście, to co miało bawić, mi nawet nie wywołało uśmiechu na twarzy, ale udało mi się dobrnąć do końca, ta historia zdecydowanie należy do tych, które, żeby ocenić, trzeba przeczytać samemu, bo to, co jednym się podoba, to drugich denerwuje.

Informacje dodatkowe o Kod ze zniżką:

Wydawnictwo: Dlaczemu
Data wydania: 2021-09-08
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Zobacz opinie o książce Kod ze zniżką

Kup książkę Kod ze zniżką

Kod ze zniżką (audiobbok)
Michał Krawczyk0
Okładka ksiązki - Kod ze zniżką (audiobbok)

Miłość w czasach Instagrama? Proszę bardzo! Mitoman, opętany ekolog-truciciel, bibliofil, niewierny artysta, małoletni, senior, wracacz, zdradzacz, wariat...

Przypadek? Nie sądzę! (audiobook)
Michał Krawczyk0
Okładka ksiązki - Przypadek? Nie sądzę! (audiobook)

Agata jest początkującą aktorką. Porzucona przez chłopaka przestaje wierzyć w miłość. Rysiek jest magnesem na pechowe zdarzenia. Życiowa zła passa prowadzi...