Konfetti

"Konfetti" to historia o kobiecie, którą los doświadczał na wiele sposobów. Trudne relacje z matką, nieudane, wręcz toksyczne związki z mężczyznami. I jeden jasny punkt - córka, dla której warto było podejmować walkę każdego dnia.

To piękny portret matki. Bardzo złożony portret matki. Kochającej, troskliwej, uczącej się miłości do dziecka, a jednocześnie uczącej się miłości do samej siebie.

To historia, która mogłaby przydarzyć się Tobie, czy mnie. Każda z nas mogła być Moną. Dlatego tak blisko jest nam bohaterki. Śledzimy wzloty i upadki, komentujemy, doradzamy, jak bliskiej przyjaciółce. Ale Mona jest wolnym człowiekiem i podejmuje własne decyzje, które nie zawsze wychodzą jej na dobre..

To nie jest książka, w której stawia się na akcje. Ona jest bardziej, jak życie - są momenty przestoju, błogiej stabilizacji, do czasu aż świat staje na głowie i uczy nas życia w nowej rzeczywistości.
Z pewnością jest to książka bardzo refleksyjna. Jestem przekonana, że trafi w czułe punkty u wielu kobiet. Ja nie koniecznie się do nich zaliczam. Nie będzie to moja ulubiona książka, ale doceniam jej wartość i jestem przekonana, że znajdzie swoich wiernych fanów.

Informacje dodatkowe o Konfetti:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka