Król Enigmy

Tom 2 cyklu Królowie Vegas

Król Enigmy drugi tom serii Królowie Vegas.

Jade przez dług ojca, została zmuszona do podpisania umowy w której zostaje żoną Rexa przez trzy lata. Mieszkają pod jednym dachem a jednak się nie znają, mijają się w dniu codziennym. Jade uważa swojego męża za tajemniczego, skomplikowanego, niebezpiecznego. Jednak ojciec Jade zaciąga kolejny dług, przez co trafia do szpitala a Jade zostaje okaleczona i musi spłacić dług w najbliższym czasie. Po poszukiwaniu kasy w każdy możliwy sposób, zostaje zmuszona poprosić o pomoc swojego męża, choć wie że Rex nie robi nic bezinteresownie. Dwieście tysięcy kosztuje Jade popisanie aneksu do umowy, która trwa. Zgadza się na zbliżenia fizyczne, przez co jej sumienie zostaje naruszone, uważa że kolejny raz została sprzedana.
Czy seks zmieni coś w relacjach Jade z jej mężem? Kim tak naprawdę jest Rex ? Jakie niebezpieczeństwa czekają na tych dwóch bohaterów?

Król Enigmy jest lepszą częścią niż Król Grzechu. Pani Ludka skupiła się na skomplikowanych relacjach, niedomówieniach i tajemnicy. Trzymanie na dystans Jade przez jej męża ma swój cel, Rex chce ją uchronić przed niebezpieczeństwem, które w jego kręgach jakich się obraca ma wiele twarzy. Jednak zmiana umowy powoduje, że jego granice kontrolowania zaczynają się rozpadać. Ona uważa go za człowieka pozbawionego uczuć, który kupił sobie żonę i traktuje ją przedmiotowo. On chce ją chronić i dlatego nie chce wiązać żadnych relacji, chce przez posiadanie żony uchronić się przed małżeństwem wiązanym interesami.
Związek dwojga ludzi, który z perspektywy Jade i Rexa wygląda inaczej i ma inne cele.

Drugi ciekawy watek to półświatek w którym Rex poszukuje informacji dla Kinga, przez co jego żona zostaje obrana za cel. Autorka, doskonale wodzi czytelnika za nos. Pokazuje watki, które tak dobrze są znane z części pierwszej, przez co myli czujność czytelnika. Osoby, zagrożenie, niebezpieczeństwo, fakty które są oczywiste nimi nie są. Zaskakuje i szokuje czytelnika, kto tak naprawdę zagraża Jade.

Książka rewelacyjna, ciekawa pełna emocji. Polecam

Informacje dodatkowe o Król Enigmy :

Kup książkę Król Enigmy

W mrokach Luizjany (Tom 1). Wilcze ślady
Ludka Skrzydlewska0
Okładka ksiązki - W mrokach Luizjany (Tom 1). Wilcze ślady

Czy zbudowany na kruchych fundamentach pokój zostaniez burzony przez przebudzenie przerażającej mocy? Dramatyczne okoliczności zmuszają Neve Cavendish...

Fikcyjna dziewczyna
Ludka Skrzydlewska0
Okładka ksiązki - Fikcyjna dziewczyna

Ona jest pisarką. Ale takiej historii by nie wymyśliła... Sześć lat po dramatycznych wydarzeniach Lavinia Hayes wciąż zmaga się ze stresem pourazowym...