Krótka wymiana ognia

"Krótka wymiana ognia" Zyta Rudzka

Nie jestem pewna od czego powinnam zacząć, gdyż ta książka mimo, iż należy do literatury pięknej i porusza ważne tematy po prostu nie do końca mi się podobała. Do dzisiaj nie jestem pewna co miało znaczyć "córuchno barbeluchno". Niby takie niepozorne wyrażenie,  zepsuło mi całą przyjemność z czytania. Ta powieść niestety mnie męczyła. Co nie zmienia tematu, że porusza ważne tematy takie jaj smutek czy samotność.

To prawdziwa opowieść o relacjach międzyludzkich.

Kojarzyła mi się z powieściami takimi jak : "Dzikie serca", "Być jak Erica", "Gambit królowej" i "Za kogo ty się uważasz" w każdej z nich można znaleźć motyw szukania samego siebie.

W książce można znaleźć również mnóstwo nawiązań jak np. do "Dziadów".

Okładka całkowicie kontrastuje z treścią utworu. Została przedstawiona w żywych barwach kiedy treść raczej sprawia przygnębiające wrażenie. Karty powieści przepełnione sa smutkiem, żałością i niekiedy litością do bohaterki.

Jeżeli natomiast chodzi o styl pisania autorki to niestety mi nie podszedł. Jednak mam zamiar dać jej jeszcze jedną szansę w "Tkankach miękkich".

No i tak na podsumowanie wspomnę tylko, że mam mieszane uczucia i ciężko stwierdzić czy warto przeczytać tę książkę chociażby ze względu na przekaz, pomijając styl.

Informacje dodatkowe o Krótka wymiana ognia:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2018-03-14
Dodał/a opinię: Roksana

Zobacz opinie o książce Krótka wymiana ognia

Kup książkę Krótka wymiana ognia

Tkanki miękkie
Zyta Rudzka0
Okładka ksiązki - Tkanki miękkie

Nowa powieść autorki głośnej i znakomicie przyjętej przez krytykę ,,Krótkiej wymiany ognia". Leczenie jak kochanie, to nie są sterylne czynności. ...

Z penisem jak z mężem. Trudno o ideał
Zyta Rudzka0
Okładka ksiązki - Z penisem jak z mężem. Trudno o ideał

Mężczyźni wyznają, że kochają nawet najmniejszą część naszego ciała. W praktyce bywa całkiem inaczej. To seksualne leniuchy. Niejednej z nas łatwiej...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis