Lato Pauli

Widok grubych centymetrów śniegu za oknem sprawia, że myślami przenoszę się w letnie miesiące. Mam wrażenie że niemal zapomniałam jak to jest gdy słońce pali w skórę, powietrze jest tak ciężkie że nie ma czym oddychać, a każdy powiew wiatru jest wytchnieniem dla rozgrzanego ciała.

"Lato Pauli" to idealna książka aby to wszystko sobie przypomnieć, a wraz z ciepłymi dniami przypominamy sobie jak to było, gdy byliśmy nastolatkami. Przyjaźnie, nie tylko te prawdziwe, pierwsza miłość która została w głowie do teraz,  wrażenie że dorośli nas nie rozumieją i nigdy nie przeżywali tego co my.

Z tymi wszystkimi problemami zmaga się główna bohaterka, tytułowa Paula, która po zakończeniu gimnazjum spędza wakacje w domu, czyli nie tak jak sobie to wymarzyła. Ale czy wakacje w domu muszą być nudne? Oczywiście że nie!  Książka jest napisana w taki sposób, że płynie się przez kolejne strony. Mimo tego, iż początkowo wydaje się przewidywalna, nie brakuje tu momentów zaskoczenia, wzrusza, wywołuje pozytywne emocje, sprawia że zostaje w głowie.

To nie tylko świetna pozycja dla dorosłych, chcących przypomnieć sobie jak to było parę lat temu. Przede wszystkim to idealna lektura dla dorastających, młodych ludzi , pokazująca że każdy problem da się rozwiązać.

Główna bohaterka to zdecydowanie postać, której nie da się nie polubić, zauważamy w niej swoje odbicie, identyfikujemy się z nią.

Podobała mi się rola mamy Pauli, która wśród natłoku nastoletnich myśli, była głosem dorosłego, pomagającym wszystko sobie ułożyć i spojrzeć na sytuacje z nowej, świeższej i dojrzalszej perspektywy.

To moje pierwsze spotkanie z tą autorką, i zdecydowanie zachęcające do sięgnięcia po pozostałe pozycje, które wyszły spod pióra Pani Gorgolewskiej.

Informacje dodatkowe o Lato Pauli:

Kup książkę Lato Pauli

Carpe diem
Anna M. Gorgolewska 0
Okładka ksiązki - Carpe diem

Druga powieść autorki „Na granicy snu”. Kolejna historia skierowana do młodzieży. „Carpe diem” to opowieść o nastolatkach. Siedemnastoletnia...

Na granicy snu
Anna M. Gorgolewska0
Okładka ksiązki - Na granicy snu

Rena uległa wypadkowi samochodowemu i budzi się w krainie Koh-i-noor. Okazuje się, że niektóre elementy wpisujące się w krajobraz fantastycznego...