Licho nie śpi

Tom 1 cyklu Bieszczadzkie demony

Po ostatniej ciężkiej tematyce, postanowiłam przeczytać coś lżejszego. I takim sposobem padło na Emilię Szelest i jej ostatnią książkę.

Przenosimy się do najpiękniejszych miejsc na świecie czyli w Bieszczady. Bo właśnie w tych górach rozgrywa się akcja mojej kolejnej lektury.

Poznajemy Damiana, z pozoru złego i twardego mężczyznę, który przez swój nałóg (narkotyki) stracił pracę detektywa. Chcąc leczyć swoje zbolałe ego przenosi się w Bieszczady, żeby uciec przed światem i samym sobą. Jednak z czasem postanawia tu zostać. Przestaje brać mocne narkotyki, zaczyna pracę w tartaku. Wydawałoby, że jego życie zaczyna się stabilizować, do chwili kiedy w jego życiu pojawia się Magda.

Magda na co dzień jest asesorem prokuratora. Jest twardą babką, która nie daje sobie w kaszę dmuchać. Pod pozorem zaciętości i opryskliwości ukrywa ogromne zainteresowanie Damianem. Tych dwoje ciągnie do siebie, mimo że żadne z nich tego nie chce i broni się przed uczuciami jak tylko może. Ciekawe kto zwycięży ten pojedynek? Magda i Damian czy budzące się w nich pożądanie?

W krótce po przyjeździe Damiana, zaczynają ginąć młode kobiety. Sprawę przekazano Magdzie. To pierwsza tak poważna sprawa, którą prowadzi. Pani assesor nie bardzo radzi sobie ze śledztwem. Widzi to Damian, którego wręcz ciągnie do tej sprawy. Bezinteresownie i w tajemnicy jej pomaga. Ich śledztwo też początkowo nie daje oczekiwanego rezultatu, a najgorsze że wszystkie ślady i dowody prowadzą do zwyrodnialca, który odsiaduje juz wyrok w pobliskim więzieniu. W tym momencie Magda i Damian zupełnie nie wiedzą kogo szukają i w którą stronę podążać, by uratować kolejne porwane kobiety.

Kto morduje młode kobiety? Komu zależy, żeby skierować podejrzenia na zamkniętego już zwyrodnialca? Czy Magda i Damian pozwolą sobie na uczucia kiełkujące w nich?

To moje pierwsze spotkanie z autorką i muszę stwierdzić że było ciekawe. Książkę połknęłam. Jest napisana prostym językiem. Do tego zauważyłam połączenie kilku gatunków, obyczajówki, erotyku i sensacji. Wszystko to autorka zgrabnie połączyła i naprawdę super mi się to czytało. Akcja dość szybko się zaczyna i szybko nabiera tempa. Strasznie podobały mi się starcia słowne Magdy i Damiana. Momentami śmiałam się w głos.

Do tego wszystkiego uwielbiam miejce gdzie została osadzona powieść, czyli Bieszczady. Jako ciekawostkę dodam, że Emilia Szelest wplotła w książkę legendę powstania tych gór. Myślę, że to ciekawy wybieg, bo chyba nie każdy o tym wie. Ja przynajmniej nie znałam tej historii.Dodatkowo autorka świetnie oddała klimat Bieszczad, które są dzikie i nieokiełznane.

A zakończenie? Cóż przewidziałam go, pod koniec już podejrzewałam kim jest zabójca, ale mimo to z przyjemnością doczytałam do końca.

To była dla mnie lekka lektura, która miała za zadanie zresetować moją głowę i tego dokonała. Dlatego polecam jeżeli szukacie czegoś lekkiego z delikatnym dreszczykiem emocji.

Informacje dodatkowe o Licho nie śpi:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-03-24
Dodał/a opinię: Magdalena Górska

Tagi: Proza erotyczna bóg

Zobacz opinie o książce Licho nie śpi

Kup książkę Licho nie śpi

Orszak śmierci
Emilia Szelest0
Okładka ksiązki - Orszak śmierci

W Bieszczadach licho nigdy nie śpi, a tajemnice rodzą kolejne tajemnice Sprawa morderstwa dziennikarki, której ciało zostało pogrzebane zgodnie z dawnym...

Układ idealny
Emilia Szelest0
Okładka ksiązki - Układ idealny

Szybkie motocykle, kuszące ryzyko i uczucie, które stawia wszystko na ostrzu noża Weronika, zastępczyni szefa ABW, szykuje się do ślubu z Przemkiem...