Pilot. Podniebne doznania

Tom 6 cyklu Faceci do wynajęcia

W przestworzach jesteśmy tylko my. I to, co między nami

Ida jest świetną pilotką, ale na skutek redukcji etatów traci pracę. Rodzinne obowiązki sprawiają, że rozpaczliwie potrzebuje nowego źródła dochodu. Tym większa jest jej radość, kiedy okazuje się, że otrzymała angaż do jednej z najpopularniejszych linii lotniczych. Wizja nowych wyzwań i wyższej pensji przestaje być aż tak atrakcyjna, gdy Ida odkrywa, z kim będzie musiała dzielić kokpit. Chyba nie mogła trafić gorzej...

Artur już od ukończenia studiów ma świetną posadę w dużych liniach lotniczych. Prestiż wykonywanego zawodu, pewność siebie i nieodparty urok osobisty sprawiają, że trudno mu się oprzeć. Artur doskonale zdaje sobie z tego sprawę i śmiało korzysta ze swoich atutów. Wciąż jednak ma w pamięci ukochaną z czasów studiów, którą porzucił.

Nie widzieli się pięć lat. Czas nie zatarł jednak wspomnień i nie zaleczył ran po rozstaniu. Ona niechętnie przygląda się jego licznym podbojom. On zdaje się być sobą tylko przy Idzie. Wygląda na to, że będą zmuszeni spędzić razem trochę czasu zamknięci w niewielkiej przestrzeni, wysoko ponad chmurami. Co przyniesie wspólny lot?

Informacje dodatkowe o Pilot. Podniebne doznania:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2022-05-18

Kup książkę Pilot. Podniebne doznania

Pilot. Podniebne doznania - opinie o książce

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2022-10-03, Ocena: 5, Przeczytałem,

,,PILOT'' to szósty tom serii ,,FACECI DO WYNAJĘCIA ". Każda z części to oddzielna historia więc śmiało można czytać nie po kolei.

Idą jest młoda bardzo dobrą pilotką. Na skutek redukcji etatów zostaje zwolniona. Niestety dziewczyna wie że nie może pozwolić sobie na bezrobocie. Bardzo potrzebuje pieniędzy. Opieka nad najukochańszym dziadkiem sama się nie opłaci. Kiedy dostaje propozycję pracy z jednych z najbardziej znanych linii lotniczych nie zastanawia się nawet chwili i przyjmuję tę pracę. Niestety jej zapał zostaje ugaszony gdy dowiaduje się z kim będzie musiała dzielić kokpit samolotu. Artur... facet którego nienawidzi chodź kiedyś go kochała. Ale czy na pewno kochała? Gdy zostawił ją bez słowa wyjaśnienia długo nie mogła się pozbierać a teraz znowu pojawił się w jej życiu.

Czy przeszłości uda się przekreślić karierę Idy?

Jak kobieta odnajdzie się w nowej pracy?

No cóż dobrze napisana książka która zabierze nas w lot ale bez turbulencji się nie obejdzie. Znajdziecie tu wiele emocji. U mnie nie zabrakło łez, ale też uśmiechu i wkurzania się na bohaterów.

I ostrzegam nie znajdziecie tu erotycznych scen. Bohaterowie fajnie wykreowani. Pióro autorki lekkie, czyta się przyjemnie.

Zakończenie trochę przewidywalne, ale myślę że w tym przypadku to dobrze bo przez całą książkę jesteśmy trzymani w napięciu.

Polecam

Avatar użytkownika - BookCoffeeCake
BookCoffeeCake
Przeczytane:2022-05-06, Ocena: 5, Przeczytałem,

Dziś zaprezentuję wam kolejnego pana. Tym razem przyszedł czas na pilota. Zapraszam Was do zapoznania się z moją opinią odnośnie książki Emilii Szelest - "Pilot. Podniebne doznania", która z pewnością jest książką, która przypadnie Wam do gustu.

Ida po redukcji etatów traci pracę. Jest świetnym pilotem, dlatego dzięki dobrym referencjom dostaje angaż w jednej z najpopularniejszych linii lotniczych. Kobieta jest przeszczęśliwa, gdyż jest to jej wymarzona posada. Jednak jej szczęście szybko znika gdy dowiaduje się, że będzie musiała pracować ze swoim byłym. Artur jest znakomitym pilotem. Cechuje go ogromna pewność siebie i urok osobisty z którego często korzysta. Wśród znajomych uważany jest za kobieciarza. Jedyną osobą, która mogła go usidlić była Ida - jego pierwsza miłość, którą porzucił. Gdy mężczyzna dowiaduje się, że jego nowym partnerem w kokpicie będzie jego dawna miłość chce naprawić błędy z przeszłości. Jednak złamanego serca nie da się tak łatwo posklejać.

,,To dziwne,  że po tylu latach pamiętam każde słowo, które wypowiedziała, każdy sekret, którym się ze mną podzieliła, każdy oddech i każdy pocałunek."

"Pilot. Podniebne doznania" to nie jest typowy romans jakich wiele. Książka niesie ze sobą ogromne przesłanie. Relacja Izy ze swoim dziadkiem całkowicie mnie rozczulała. Pokazywała jak powinna wyglądać prawdziwa, silna więź rodzinna. Od samego początku podziwiam zaangażowanie Izy w stosunku do opieki nad dziadkiem. Mimo, że była zraniona przez życie, była silną i odważną kobietą, która dumnie kroczyła przez życie.

Iza i jej charakter od samego początku przykuł moją uwagę, uwielbiam takie bohaterki w książkach. Była twardą sztuką i nie ulegała manipulacji. Zwykłe przepraszam nic dla niej nie znaczyło. Mimo, iż Artur usilnie starał się odzyskać zaufanie dziewczyny nie było to łatwym zadaniem. Jak to się mówi, za głupotę przyjdzie nam kiedyś drogo zapłacić. Początkowo jego postać była odpychająca, jednak z czasem wraz z jego przemianą przekonałam się do Artura. Nie mogę tutaj również nie wspomnieć o jednej z moich ulubionych postaci w tej książki, a mianowicie o Vivien. Kobiecie, która swoim poczuciem humoru oraz zachowaniem skradła moje serce.
,,Wiem, że starasz się mnie uchronić przed upadkiem, ale chcę spróbować. To przypomina trochę skok ze spadochronem, zawsze może się nie otworzyć, ale jestem gotowa ponieść konsekwencje."
Ciekawym dodatkiem do książki były cytaty umieszczane przed każdym rozdziałem. Osobiście uwielbiam gdy w książce pojawiają się takie rzeczy i uważam, że dodają jej niezwykłego uroku.
"Pilot. Podniebne doznania" Emilii Szelest to bardzo dynamiczna książka, którą czytałam z ogromną przyjemnością. Lekkie pióro autorki sprawia, że książkę czyta się szybko i sprawnie. Autorka stworzyła niesamowitych bohaterów, którzy świetnie wpasowali się w fabułę książki. Uważam, że jest to świetna pozycja do zrelaksowania się w majowy wieczór. Wydaje mi się, że jest to moja ulubiona historia z serii ,,Faceci do wynajęcia". Polecam Wam ją gorąco.
,, Zaufanie to cienka linia, która może się zerwać pod wpływem dużego ciężaru. By przetrwała próbę, należy ją systematycznie tkać, zamiast odcinać wystające pasma. Jednak raz naderwana jest ciężka do związania, ale nie jest to niemożliwe."
Diabli taniec
Emilia Szelest0
Okładka ksiązki -  Diabli taniec

Kiedy wydaje ci się, że jesteś u celu, szalony taniec zaczyna się od nowa. W Bieszczadach tajemnice nigdy się nie kończą. Tym razem młoda prokurator i...

Free Birds
Emilia Szelest0
Okładka ksiązki - Free Birds

Skromna pisarka, zblazowany gwiazdor, hipnotyzujące Los Angeles i namiętność, która wywróci wszystko do góry nogami. Życie Karoliny...