Lisica

Lisica to dziewczyna, która wywiodła w pole niejednego mężczyznę.

Historia rozpoczyna się w Jekaterinosławiu podczas rewolucji.
Ojciec siedemnastoletniej Hanki, naczelny inżynier w znanej firmie, zostaje skatowany przez zbuntowanych robotników. Przywódcy tego ataku, bolszewikowi Sience to jednak za mało i prześladuje jego córkę.
Na jego nieszczęście nie ma pojęcia, że Hanka to odważna kobieta, która zawsze pragnęła zostać detektywem. Chociaż w XIX wieku nie był to zawód popularny wśród kobiet.
Po wybuchu rewolucji musi uciekać z Rosji.
Na statku wpada na trop niebezpiecznej kontrabandy, udaremnia zamach na pochód pierwszomajowy, poznaje demonicznego księcia, zyskuje młodszego brata... To zaledwie część tego co spotka naszą bohaterkę, a Hania nie zwalnia tępa.

Autor przenosi nas w świat Hanki, która jest ponad swoją epokę. Począwszy od jej zainteresowań, ciekawości aż po ryzyko i spełnianie marzeń.
Z tą dziewczyną nuda Wam nie grozi. Lektura obszerna, ale i przygody naszej bohaterki ciekawe i niebanalne.
To misternie napisana powieść o dziewczynie, która pokochała świat policyjnych zagadek, a swoją ciekawość i nadpobudliwość przenosi na rozwiązywanie spraw z którymi niejeden mógłby mieć problem.
Może macie ochotę na rozwiązywanie zagadek wraz z Hanią. 😜
Czy spełnią się jej marzenia o byciu detektywem?

Informacje dodatkowe o Lisica:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2022-08-16
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Tagi: rewolucja obyczajowe

Zobacz opinie o książce Lisica

Kup książkę Lisica

Ptakon
Witold Horwath0
Okładka ksiązki - Ptakon

Młody prokurator odkrywa nagle mroczną tajemnicę przeszłości swojej żony. To pierwszy, jakże dramatyczny, punkt zwrotny powieści. A potem, jak w słynnej...

Dziewczyna z Konstancina
Witold Horwath0
Okładka ksiązki - Dziewczyna z Konstancina

Ona - początkująca, ale już doświadczona funkcjonariuszka na dorobku. On - wiekowy policjant po przejściach. Między nimi odsłaniająca kolejne mroczne sekrety...