List od...

Jaki jest św. Mikołaj XXI wieku? I czy jest równie hojny jak tradycyjny Mikołaj? Tego dowiecie się, czytając książkę Katarzyny Ryrych.

Święty Mikołaj kojarzy się ze starszym panem z białą brodą i wąsami, dużym brzuchem oraz czerwono-białym strojem z charakterystyczną czapką. Nosi ze sobą worek prezentów, które dostarcza przez komin. A jeśli Mikołaj jest inny, niż sobie wyobrażamy? Katarzyny Ryrych ma swoją wizję.

Głównym bohaterem jest Linus, 12-letni chłopak, który kilka dni przed świętami ulega wypadkowi na deskorolce. Łamie nogę i trafia do szpitala. Jego relacje z mamą nie są za dobre, zaś taty nie zna. Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Dzięki tajemniczej kopercie poznaje Majka - Mikołaja XXI wieku.

Majk nosi skórzaną kurtkę i buty motocyklowe. Prowadzi konto na Facebooku. Po pracy przesiada się z sań do małego fiata. Ma niekonwencjonalne metody, które nie podobają się Gildzie Świętych Mikojałów. Ale ma wielkie serce.

Linus pod wpływem tej znajomości zaczyna dostrzegać potrzeby bliskich, dostrzegać różnice między dobrem a złem. Jego życie ulega diametralnej zmianie. Czy świąteczna przygoda pomoże mu odnaleźć tatę?

Książkę czyta się szybko, gdyż jest napisana lekkim językiem, pełnym humoru. Trzeba przyznać, że Katarzyna Ryrych miała ciekawy pomysł na świąteczną książkę. Daje nadzieję, uczy i wzrusza jednocześnie. Dodatkowo waloru lekturze dodają kolorowe ilustracje Agieszki Metz. Na pewno książka spodoba się dzieciom oraz ich rodzicom. Polecam ją każdemu bez wyjątku.

Warto wspomnieć, że "List od..." Katarzyny Ryrych to pierwsza książka, będąca elementem świątecznej kampanii, która w bezpośredni sposób pomaga dzieciom. Cały zysk z jej sprzedaży Empik przekaże fundacji Zaczytani.org na tworzenie Bibliotek Małego Pacjenta. Są to miejsca na szpitalnych oddziałach dziecięcych z wydzielonymi regałami, z których bez ograniczeń mogą korzystać mali pacjenci.

Informacje dodatkowe o List od...:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2017-12-02
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
Ilustracje:Agnieszka Matz
Dodał/a opinię: Noelka

Zobacz opinie o książce List od...

Kup książkę List od...

Wilczy księżyc. Kobiety z Rodziny Wierzbickich
Katarzyna Ryrych0
Okładka ksiązki - Wilczy księżyc. Kobiety z Rodziny Wierzbickich

Drugi tom sagi Kobiety z rodziny Wierzbickich Młody księżyc nazywają tu wilczym księżycem. Powiadają, że w tym czasie młode wilki opuszczają swoje stado...

Czarna walizka. Drugi raz do tej samej rzeki
Katarzyna Ryrych0
Okładka ksiązki - Czarna walizka. Drugi raz do tej samej rzeki

Czy można wejść po raz drugi do tej samej rzeki? Czy da się przywrócić dawny czas, łudząc się, że wszystko pozostało po staremu? Ewelina zabiera Adama...