Maritza Księżniczka rodziny Silvano

Tom 1 cyklu Rodzina Silvano

Maritza to siedemnastoletnia dziewczyna, skrycie darzącą uczuciem starszego od niej Nataniela. Wychowywana w domu prawników oddanych swojej pracy, sama pragnie kontynuować w przyszłości rodzinną tradycję. W dniu swoich urodzin, świat dziewczyny rozpada się na kawałki. Nieznajomy mężczyzna, bardzo chce, aby odkryła rodzinne tajemnice. Prawda ukazuje świat całkowicie odmienny od tego, w którym oficjalnie ją wychowywano.  Wciągnięta w porachunki sprzed wielu lat musi odnaleźć się w nowej roli, księżniczki mafijnej. Lian Krum, bułgarski Diabeł, nie spocznie, dopóki nie dopełni obiecanej przed laty zemsty, a środkiem do celu będzie właśnie Maritza. Jak zakończą się tragiczne waśnie między rodzinami? Czy Natanielowi uda się uchronić dziewczynę?

Jestem mile zaskoczona tą pozycją. Autorka wykreowała niezwykle ciekawy świat, pełen nienawiści i zemsty, ale w którym rodzina i bliscy są na pierwszym miejscu. Fabuła zaskakuje a zwroty akcji podkręcają napięcie, które nie słabnie aż do końca lektury. Bardzo podobało mi się, że świat mafii, jest obecny na każdym kroku. Nie jest to typowy romans mafijny, w którym głównym wątkiem jest relacja głównych postaci. W przypadku „Maritzy” związek głównych postaci jest dodatkiem do mrocznego pełnego tajemnic świata.

Autorka ma bardzo przyjemny styl, książkę czytało mi się bardzo szybko. Pierwszoosobowa narracja, prowadzona z perspektywy różnych postaci ukazywała pełniejszy obraz sytuacji. Dzięki temu mogliśmy poznać ich myśli, zmartwienia czy pragnienia. Bardzo podobała mi się kreacja głównej bohaterki, która nieświadoma była tego w jakiej rodzinie się wychowała. Gdy nowina spada na nią jak grom z jasnego nieba, nie jest jej łatwo dostosować się do zaistniałej sytuacji co było tak realnie przedstawione. Maritza, choć starała się oswoić z prawdą, nie zmieniła się z dnia na dzień. Nadal była tylko zakochaną młodą dziewczyną, dla której mafijne porachunki były złem samym w sobie. Jednak, gdy została zmuszona do walki o życie bliskich, nie wahała się nawet przez moment.

Jeśli tak jak ja lubicie mafię pod każdą postacią to jest to pozycja dla Was – tu z pewnością Wam jej nie zabraknie a gorące sceny oslodzą mrok. Jestem niezwykle ciekawa dalszych losów bohaterów i liczę na kontynuację i rychłe pojawienie się kolejnego tomu.

Informacje dodatkowe o Maritza Księżniczka rodziny Silvano:

Wydawnictwo: WasPos