Miasto dziewcząt

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA

Uważam, że książka autorstwa Pani Elizabeth Gilbert pt. '' Miasto dziewcząt '' to przykład autorki, która pisze z pomysłem oraz dobiera trafnie główną tematykę, przybliżając, przy tym Czytelnikowi jak prezentował się świat lat 40.

Vivian Morris jest główną bohaterką w tej oto powieści, która potrafi rozmawiać z ludźmi. Lubi być dobrą i sprawiedliwą obserwatorką życia. Owszem ma przed sobą chwile zwątpień czy postępuje trafnie.

Myślę, że pobyt w Nowym Jorku nauczył ją prawdziwego życia i odsłoniła, jak prezentuje się jej prawdziwe życie w prowadzonym przez jej ciocię Peg w teatrze po tym, co spotkało ją w domu rodzinnym.

Obserwujemy, jak wygląda życie Vivian Morris od środka, a w tym jej codzienne wzloty i upadki. Nauka nowego życia zawodowego Vivian oraz jak sobie radzi jako kostiumolog i w jaki sposób dostrzega prawdziwe uroki swojego poczucia kobiecości.

Bohaterowie występujący w tej przedstawionej przez autorkę powieści mają swój indywidualny świat, w którym pozwolą odkryć ich mocne, jak i słabe strony charakteru.

Powieść ta to jest walką o życie, przetrwanie, powrót do wspomnień, melancholii na progu ku do odkrycia prawdziwej dorosłości i w jaki sposób ona przebiega, patrząc na Vivian, jej ciocię Peg, rodziców, babcię, którą wspomina z sentymentem, jaką była wspaniałą osobą dla niej.

Jednym słowem było miło przenieść w magiczne miejsca nowego Jorku lat 40 z udziałem opisywanych przez autorkę w miarę sympatycznych bohaterów.

Wydawnictwu Rebis dziękuję za podarowanie mi przedpremierowego egzemplarza książki do zrecenzowania autorstwa Pani Elizabeth Gilbert pt. '' Miasto dziewcząt ''.

Polecam przeczytać tę książkę.

Informacje dodatkowe o Miasto dziewcząt:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2019-09-03
Tytuł oryginału: City of Girls
Tłumaczenie: : Katarzyna Karłowska
Dodał/a opinię: Emilly26

Zobacz opinie o książce Miasto dziewcząt

Kup książkę Miasto dziewcząt

Jedz, módl się, kochaj
Elizabeth Gilbert0
Okładka ksiązki - Jedz, módl się, kochaj

Elizabeth Gilbert przed trzydziestką miała wszystko, o czym powinna marzyć nowoczesna kobieta: męża, dom za miastem, dobrą pracę. Mimo to nie była ani...

Koloruj według numerów
Elizabeth Gilbert0
Okładka ksiązki - Koloruj według numerów

Wyjątkowa książka do kolorowania pełna geometrycznych kształtów, wzorów, porad, wskazówek, podnoszących umiejętności na wyższy poziom...