Miej lepszy dzień. Pozytywny poradnik o zdrowiu psychicznym

Ostatnie czasy nie były łatwe dla psychiki naszych dzieci. Już okres dorastania sam w sobie jest stresujący, a do tego doszła pandemia i związane z nią ograniczenia. Niestety nie każdy dorosły jest w stanie pokonać wszystko z podniesioną głową, a co dopiero dziecko. Dlatego osobiście uważam, że powinniśmy z naszymi pociechami jak najwięcej rozmawiać, a jednocześnie podsuwać im książki, które pomogą im zrozumieć siebie i to, co się dzieje z ich psychikom. Jedną z takich książek jest „Miej lepszy dzień. Pozytywny poradnik o zdrowiu psychicznym”.
Książka widać, że skierowana do dzieci, nastolatków, co moim zdaniem jest zdecydowanie jej plusem. Znajdziemy w niej naprawdę dużo, jest o emocjach, lenkach, atakach paniki, a jednocześnie o relacjach z rówieśnikami, mediach społecznościowych i wiele więcej.

Bardzo spodobał nam się fakt (mnie i nastoletniej córce), że to nie tylko „puste gadki autora” (słowa Amelii). Każdy rozdział zaczyna się od omówienia problemu, następnie mamy porady na ten temat (które są dość ciekawe, wartościowe i „nie babcine” a dostosowane do młodzieży), a następnie ćwiczenia pomagające sobie z nim radzić.

Kolejnym plusem według córki są rysunki, które niejednokrotnie wywołały u niej uśmiech na ustach. Już dla nich warto przyjrzeć się jej bliżej.

„Miej lepszy dzień. Pozytywny poradnik o zdrowiu psychicznym” to według córki dość ciekawy, a według mnie wartościowy poradnik dla młodzieży. Obie polecamy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Informacje dodatkowe o Miej lepszy dzień. Pozytywny poradnik o zdrowiu psychicznym:

Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2023-05-17
Kategoria: Poradniki
Tłumaczenie: Jóźwiak Michał
Dodał/a opinię: Anna Kaczor

Tagi: poradniki psychologia MŁODZIEŻOWA

Zobacz opinie o książce Miej lepszy dzień. Pozytywny poradnik o zdrowiu psychicznym

Kup książkę Miej lepszy dzień. Pozytywny poradnik o zdrowiu psychicznym