Miłość czyni dobrym

"Darmowy ser jest tylko w pułapce na myszy."

Prawdziwe? Oczywiste? A jednak codziennie wiele osób ulega wizji łatwego zysku, obietnicy złotego strzału i zostaje z niczym. Sama przed laty niemal "kupiłam" apartament w Dubaju, na szczęście opamiętanie przyszło w porę.

Oszuści wiedzą w którą strunę uderzyć, jak nas podejść, by osiągnąć swój cel. W drugiej części cyklu „Wiara, Nadzieja, Miłość” spotykamy wirtuoza w swoim fachu. Pierwowzorem postaci Daniela Skalskiego jest nadal poszukiwany przez policję przestępca Piotr O.

Tak jak pierwsza część miała w sobie pierwiastek magiczny, tak tu dominuje najbardziej przyziemny pragmatyzm i materializm. Zepsucie głównego bohatera, jego makiaweliczny charakter, daje wrażenie "jakby to było obcowanie z diabłem". W imię pozycji i pieniędzy Daniel jest gotów poświęcić wszystko, nawet rodzinę i przyjaciół. Nie ma dla niego żadnej świętości, prócz złotego cielca. Wykorzystuje każdą okazję by oszukać, okraść, uwieść i zdradzić jeśli widzi w tym własną korzyść.

I z jakim rozmachem, na jaką skalę to czyni. Szwindel zatacza coraz większe kręgi, obejmuje swym zasięgiem wiele krajów. Z niekłamaną ciekawością, tym bardziej, że specjalizowałam się w bankowości, śledziłam kulisy gigantycznych manipulacji i międzynarodowych powiązań.

Początkowo powieści zaczęłam słuchać i pogubiłam się nieco w różnych płaszczyznach czasowych. Przerzuciłam się więc na formę papierową i to był dobry wybór. Te ponad siedemset stron pochłonęłam w mgnieniu oka. Jestem pod ogromnym wrażeniem ludzkiej fantazji i bezczelności. A jeszcze większe mam uznanie dla wykonanej przez autorkę pracy.

Informacje dodatkowe o Miłość czyni dobrym:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2020-11-25
Dodał/a opinię: czytanienaplatan

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Zobacz opinie o książce Miłość czyni dobrym

Kup książkę Miłość czyni dobrym

Florystka. Audiobook
Katarzyna Bonda0
Okładka ksiązki - Florystka. Audiobook

Hubert Meyer popełnił błąd w profilu i porzucił pracę w policji. Stary przyjaciel prosi go o pomoc w przesłuchaniu młodej kobiety, w związku z zaginięciem...

Sprawa Niny Frank
Katarzyna Bonda0
Okładka ksiązki - Sprawa Niny Frank

Najpopularniejsza aktorka polskich seriali, Nina Frank, zostaje znaleziona martwa w swoim dworku w sielskiej przygranicznej miejscowości Mielnik nad Bugiem...