Morderstwo na szlaku

Morderstwo na szlaku to książka, którą się szybko czyta ale też szybko zapomina.

Maisie wyjeżdża do Kanady aby oderwać się od problemów rodzinnych, najpierw miała jechać z przyjaciółką ale ta po raz kolejny ją wystawiła. Na szlaku poznaje najpierw trójkę ludzi, którzy wyróżniają się z tłumu są ubrani cali na czarno, ale też są przyjaźnie nastawieni. Później ratuje z opresji rodzeństwo i razem z Serą i Rickiem wyruszają na szlak, aby podziwiać krajobrazy. Jednak podczas wędrówki dochodzi do dramatycznej sceny, która będzie miała w dalszych losach bohaterów znaczące piętno.

Jest i Laura matka dwójki dzieci i kochająca żona, do momentu kiedy w jej poukładanym życiu dochodzi do wydarzeń, które zburzą jej sielski spokój. Co łączy te dwie na pozór różne historie? Jakie trupy w szafie ukrywa Laura?

Morderstwo na szlaku to jak dla mnie książka przekombinowana. Za dużo wątków które Jenny Blackhurst chciała pociągnąć. Mamy nieśmiałą zahukaną Maisie, który została ponownie wystawiona przez swoją przyjaciółkę i wyrusza sama na szlak. Po drodze spotyka rodzeństwo które ktoś okradł i nie maja pieniędzy dlatego im funduję bilet. Oni postanawiają się do niej dołączyć, podczas wędrówki coraz bardziej się poznają. Aż podczas jednego przystanku na nocleg Maisie jest świadkiem brutalnej sceny i musi podjąć dezyzję która zaważy na jej dalszym losie. W tej części niepotrzebny wg mnie jest wątek okultyzmu, satanizmy to zbyt duże i zbyt łatwy sposób wybrnięcia z sytuacji. Po drugie ci bohaterzy są mało wiarygodni ani Maisie ani Laura jakoś do mnie nie przemówiły. Bohaterom zabrakło szczegółowej psychologicznej "rozpiski" miałam wrażenie że są zbyt szybko i zbyt ładnie wykreowani.

Morderstwo na szlaku szybko się, nie jest to zła książka ale jak dla mnie niedopracowana, przekombinowana i czasami poruszająca nie do końca przemyślane wątki.

Informacje dodatkowe o Morderstwo na szlaku:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2023-02-22
Dodał/a opinię:

Tagi: kryminał thriller morderstwo szlak

Zobacz opinie o książce Morderstwo na szlaku

Kup książkę Morderstwo na szlaku

Czarownice nie płoną
Jenny Blackhurst0
Okładka ksiązki - Czarownice nie płoną

Ellie jako jedyna ocalała z pożaru, który zabił całą jej rodzinę. Doktor Imogen Reid, pracująca z nią psychoterapeutka, jest przekonana, że to po...

Ktoś tu kłamie
Jenny Blackhurst0
Okładka ksiązki - Ktoś tu kłamie

Ktoś wie, że to nie był wypadek. Ktoś wie, że popełniono zbrodnię. Minął rok, odkąd Erica Spencer zginęła w wyniku tragicznego wypadku. Wydaje się, że...