Motyl Nocy

Dobry wieczór, czytacie powieści historyczne? Jeśli tak, to mam dla was książkę, która zasługuje na waszą uwagę .

⬇⬇⬇

Birdie podejmuje pracę jako służąca w ogromnej rezydencji Ivythorn House. Szybko zaprzyjaźnią się z nową współlokatorką Jane, dlatego dziewczyna wyjawia jej sekret, iż znalazła tajemniczy pamiętnik. Dziewczęta wspólnie próbują odgadnąć do kogo on mógł należeć. Czy im się to uda? Jakie tajemnice skrywa rezydencja?

MOTYL NOCY to powieść historyczna inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, o której nie słyszałam wcześniej, a to cenię najbardziej.

Fabuła owiana tajemniczością i zdumiewającą intrygą zahipnotyzowała mnie, przystępny język również sprawiał, że nie mogłam oderwać się od lektury, dlatego te niespełna 300 stron, przeczytałam w zatrważającym tempie.

Autorka zdumiewająco dobrze oddała klimat XIX wiecznej Anglii, obowiązujące podziały na klasy i zwyczaje tamtejszych czasów. Natomiast plastyczne opisy sprawiły, że oczami wyobrazi widział wytworną rezydencję Ivythorn House, czułam na skórze chłód ogromnych pomieszczeń, ale również pragnęłam odkryć sekrety, jakie skrywają mury. Z bohaterkami polubiłam się i nawiązałam nić porozumienia, dlatego wspólnie z Bierdie i Jane próbowałyśmy rozwikłać tajemnice pamiętnika i dowiedzieć się do kogo mógł on należeć? Przez większość powieści towarzyszyło mi uczucie niepokoju, a zakończenie wbiło mnie w fotel. Jest tym bardziej przerażajace, bo prawdziwe.

Informacje dodatkowe o Motyl Nocy:

Kup książkę Motyl Nocy

Cudzoziemka
B. M. W. Sobol0
Okładka ksiązki - Cudzoziemka

W dzikiej Skandynawii zmuszona będzie walczyć o przetrwanie, życie i miłość… W życiu Judyty, młodej studentki dziennikarstwa, sporo się ostatnio...

Więzy przezaczenia
B. M. W. Sobol0
Okładka ksiązki - Więzy przezaczenia

Miłość, która nie zna granic czasu. Władza, której drugim obliczem jest zdrada. Judyta, młoda studentka dziennikarstwa, po długiej nieobecności...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;