Nie to miejsce, nie ten czas

Matka, czekająca na powrót syna.

Matka, świadek zbrodni, którą on popełnia.

Matka, szukająca prawdy w przeszłości.

Matka, znajdująca się w pętli czasu.

W dążeniu do rozwikłania przestępczego procederu. Bo tam, gdzieś w tym mechanizmie tkwi jej mąż.

Jen ma możliwość jeszcze raz spojrzeć na rzeczy, na które nie zwracała poprzednio uwagi.

Tam, w tej przeszłości dowie się prawdy. O sobie. O mężu. O swoim życiu. Tylko w jaki sposób ta prawda wpłynie na bieg tej historii? Czy zdoła uchronić syna?

„ Nie to miejsce, nie ten czas ” to pierwszy zagraniczny thriller od dawna, który totalnie mnie pochłonął. Namieszał mi w głowie.

Moje myśli i emocje tak po prostu sobie przywłaszczył. Bez ostrzeżenia.

Niewiarygodnie wciągający. Taki, który wdziera się głęboko pod skórę. Powiało w nim świeżością. Emocjami. Wzruszyłam się nawet. Siła uczucia tutaj ukazana bardzo mnie poruszyła. Bo poświęcenie siebie dla miłości to największa odwaga.

I nawet motyw pętli czasu nie był mi straszny. Podobał mi się. Świetne zagranie ze strony autorki. Ani odrobinę nie czułam się jak w powieści SF. Czułam, że tak ma być.

Ta opowieść zrobiła ze mną coś dobrego.

Przypomniała mi jak ważne jest słowo, gest i czyn wobec drugiej osoby tu i teraz.

Czasu cofnąć nie można. A wypowiedziane słowa nie znikną. Zostaną w nas i w naszych bliskich na zawsze. To była bardzo udana podróż wstecz.

Informacje dodatkowe o Nie to miejsce, nie ten czas:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2023-06-28
Dodał/a opinię: Olga Majerska

Tagi: Thrillery i suspens

Zobacz opinie o książce Nie to miejsce, nie ten czas

Kup książkę Nie to miejsce, nie ten czas

Wszystko co powiesz
Gillian McAllister0
Okładka ksiązki - Wszystko co powiesz

Jest późny wieczór. Wracasz do domu. Jesteś na ulicy całkiem sama. Nagle słyszysz odgłos kroków. Ktoś za tobą idzie. Coraz szybciej. To musi być on:...

Na twoją niekorzyść
Gillian McAllister0
Okładka ksiązki - Na twoją niekorzyść

Nowy thriller psychologiczny bestsellerowej pisarki Gillian McAllister. Kiedy jej ojciec ma zostać zwolniony z więzienia, Izzy English targają sprzeczne...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis