Niemcy bronią się przed Polską

Książka historyczna, którą czyta się jak najlepszą powieść. Robert Citino w swojej książce ewolucję niemieckiej taktyki doktryny i taktyki wojennej na przestrzeni piętnastu lat, poprzedzających wybuch drugiej wojny światowej. Co ciekawsze, owa ewolucja niemieckiej taktyki wojennej jest ukazana tutaj w stałym kontekście kształtowania się stosunków polsko-niemieckich w tymże okresie. Dzięki temu czytelnik otrzymuję szansę na uzyskanie odpowiedzi na jedno z najczęściej zadawanych pytań dotyczących drugiej wojny światowej - jak to możliwe, iż armia jednego kraju w ciągu niespełna 2 lat podbiła niemalże całą ówczesną Europę? "Niemcy bronią się przed Polską" to ważna pozycja dla każdego miłośnika historii, ale i również wszystkich tych, którzy lubią zadawać sobie pytania o tragiczną historię Polski. To książka trudna i często bolesna dla polskiego czytelnika, ukazująca wszystkie te złe cechy i błędy naszych przodków, które doprowadziły do tragedii Polski zapoczątkowanej 1 września 1939 roku..

Informacje dodatkowe o Niemcy bronią się przed Polską:

Wydawnictwo: Erica