Nigdy nie będziesz szło samo

RECENZJA

"NIGDY NIE BĘDZIESZ SZŁO SAMO"

AUTOR: ANOUK HERMAN

Wydawnictwo W.A.B.

"Nigdy nie będziesz szło samo" to wielopłaszczyznowa, przepełniona emocjami opowieść osadzona w polskich realiach i napisana bardzo osobliwy sposób.
Literatura młodzieżowa, w której spokojnie odnajdą się dorośli odbiorcy.
Historia, która porusza wiele ważnych i trudnych tematów takich jak budowanie swojej tożsamości i  seksualności, zaburzenia odżywiania, brak akceptacji, problemy w wyrażaniu swoich uczuć.
Książka o samotności, dojrzewaniu, szukaniu sie­bie, wykluczeniu, odpowiedzialności, odrzuceniu, autyzmie,  nastoletniej ciąży, skomplikowanych relacjach rodzinnych.
Opowieść o wrażliwych i poszukujących oso­bach, które nie chcą, podążać wytycznymi ścieżkami a szukają własnych.
Ukazana jest w bardzo realny sposób, emocje wręcz wylewają się z kartek książki.

Książka napisana jest z perspektywy kilku postaci, Katuchny, Łanieczki,  Rico, Melody, Bogny, Aleksandry, dzięki temu poznamy każdego z nich i spojrzymy, ich oczami na to się dzieje wokół nich, co przeżywają, z czym się zmagają i co w nich siedzi. W ten sposób możemy bardziej  zżyć się z nimi.

Bohaterowie ciekawie wykreowani, różnorodni a przede wszystkim bardzo autentyczni, popełniali ogrom błędów, podejmowali mnóstwo nietrafnych wyborów, próbując dojrzeć i odnaleźć siebie.

Polecam 😍

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz do recenzji.

Informacje dodatkowe o Nigdy nie będziesz szło samo:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2023-03-22
Kategoria: Dla młodzieży
Dodał/a opinię: Mirela Marcinek

Zobacz opinie o książce Nigdy nie będziesz szło samo

Kup książkę Nigdy nie będziesz szło samo