Oblicza miłości. Przekonaj mnie

Tom 1 cyklu Oblicza miłości

Tom 1 to zawsze wielka nadzieja na to, że z przyjemnością będziemy chcieli sięgnąć po kolejne, które się pojawią.

Jestem świeżo po lekturze i w sumie podczas czytania cały czas myślałam - "O nie, jeden tom mi w zupełności wystarczy".
Tymczasem tuż po zamknięciu ostatniej strony zaciekawiło mnie, co będzie dalej.

Na pierwszy rzut oka historia wydaje się być bez mocnych emocji. Idealna do przeczytania w letnie wieczory. Trochę o miłości, trochę o trudnych relacjach i erotycznych doznaniach. Na szczęście nie będzie erotycznych scen zbyt wiele. Zwłaszcza wulgarnych i niesmacznych. Także dla antyfanów będzie w porządku :)

Aleksandra chce zapomnieć o facetach. Jej złamane serce potrzebuje odskoczni i dlatego kobieta ucieka w pracę i rodzinę. Jednak na swojej drodze spotyka Marcela, który swoim zrozumieniem chwyta za jej najczulsze struny. Czy zagości w jej życiu na dłużej? Nawet jeśli będzie tego chciała i przełamie swoje uprzedzenia, to znając jej przeszłość Marcel może po prostu uciec. Czy to zauroczenie ma szansę przerodzić się w coś więcej?

Aleksandra nie jest pustą laleczką ani nieśmiałą, które wielokrotnie spotykamy w tego typu książkach. Jednak ogromnie irytujące są przekleństwa, którymi sypie. Jakoś zupełnie nie pasowały mi one do jej osobowości. Za to Marcel to dobry chłopak, który potrafi rozmawiać.

Gdyby nie wulgarność słów to zdecydowanie bardziej przypadłaby mi do gustu. Duży druk ułatwia szybkie czytanie.
Zabrakło mi "tego czegoś", głównego wątku, który byłby tym wow.

Za to końcówka zdecydowanie chwyta za serce i można zmienić zdanie o bohaterach książki. Szkoda, że właśnie te wątki nie zostały rozbudowane.
Znajdziesz w niej mnóstwo wartości, które sobie cenimy. Takie jak: przyjaźń, doskonałe relacje z rodzicami, wsparcie, umiejętność rozmowy czy eleganckiego flirtu.

Ładne wydanie i to właśnie w pierwszej kolejności okładka rzuciła mi się w oczy. Mimo wszystko debiut autorki udany, ciekawa jestem jak dalej rozwinie się seria i warsztat M.F. Mosquito. Czy drugi tom okaże się lepszy?

Książka została otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Informacje dodatkowe o Oblicza miłości. Przekonaj mnie:

Wydawnictwo: Amare