Recenzja książki: Oblicza miłości. Przekonaj mnie

Recenzuje: Mirosław Kalinowski

Czy randki są w dzisiejszych czasach cokolwiek warte? Odpowiedzi na to pytanie szuka Leksi, bohaterka debiutanckiej powieści M.F. Mosquito Oblicza miłości. Przekonaj mnie.

Leksi to prawdziwa kobieta sukcesu. Prowadzi pełne przygód życie towarzyskie, a na dodatek jest właścicielką cenionej agencji reklamowej. Problem jednak w tym, że dziewczyna zaczyna mieć dość przygód na jedną noc i spotkań z chłopakami z aplikacji randkowych.

Po kolejnym nieudanym spotkaniu z partnerem poznanym przez sieć dziewczyna wraz ze znajomymi wybiera się na imprezę do ulubionego klubu, gdzie nad kieliszkiem postanawia: zrobi sobie miesiąc przerwy od randek! Nie spodziewa się jednak, że jeszcze tego samego dnia pozna Daniela – przystojnego, ale też niezwykle inteligentnego faceta.

Szybko okazuje się, że zrobienie sobie przerwy od randek może być trudniejsze, niż jej się wydawało. Zwłaszcza, że Daniel coraz częściej zaprząta jej myśli.

W swojej debiutanckiej powieści Oblicza miłości. Przekonaj mnie autorka udowadnia, że prawdziwe uczucie może okazać się silniejsze niż jakiekolwiek własne postanowienia.

W nowej książce autorka skupia się na ukazaniu historii młodej kobiety, która poszukuje miłości w świecie zdominowanym przez szybkie randki, szybki seks i nieustanną pogoń za karierą. M.F. Mosquito na przykładzie Leksi pokazuje, że nawet największa zwolenniczka tego trendu w pewnym momencie może potrzebować zmiany.

W powieści Oblicza miłości. Przekonaj mnie autorka poszukuje odpowiedzi na pytanie, co jest istotne w związkach dzisiejszych Polaków. Odpowiedzią okazuje się… rozmowa, od której wszystko się zaczyna i na której zawsze powinna opierać się relacja pomiędzy partnerami. M.F. Mosquito pokazuje także, że w czasie poszukiwania miłości czasem trzeba się sparzyć, by móc odnaleźć „drugą połówkę".

Chociaż w swojej powieści Mosquito nie ucieka od erotyki, to jednocześnie przekonuje, że kontakt fizyczny nie zawsze jest najważniejszy. Prawdziwa miłość nie opiera się jedynie na fizycznym poznawaniu samych siebie, ale przede wszystkim na zrozumieniu i bliskości. Autorka podkreśla także, że chociaż nawet w najlepszym związku może wystąpić kryzys, to istotne jest, by partnerzy walczyli o tworzoną przez siebie relację.

Oblicza miłości. Przekonaj mnie to barwnie napisana powieść dla dorosłych, w której oprócz pikantnych scen nie brakuje także wątków obyczajowych. Powieść zdecydowanie przypadnie do gustu miłośnikom gatunku.

Kup książkę Oblicza miłości. Przekonaj mnie

Zobacz opinie o książce Oblicza miłości. Przekonaj mnie